Otthon botlott a CFR, a Craiova nyerte a rangadót

Székely Sport 2021. április 24., 23:40 utolsó módosítás: 2021. április 24., 23:41

Lépéshátrányba kerülhet a bajnoki címért folytatott harcban a labdarúgó 1. Ligában címvédő Kolozsvári CFR, szombaton este hazai pályán kapott ki az Universitatea Craiovától.

Az Universitatea idegenben győzte le a CFR-t Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Látványos, helyzetekben gazdag derbit játszott egymással a bajnoki címre pályázó két együttes. A meccs hatalmas CFR-lehetőséggel kezdődött, nagyon tetszetős támadás végén Chipciu tíz méterről ziccerben nem találta el a kaput. A játékrész közepén Craiova góllal válaszolt, egy szögletet követően Constantin fejesét még védte Bălgrădean, ám épp Ivan elé ütötte a labdát, aki két méterről nem hibázott.

A gól megfogta a házigazdát, pár perccel később Ivan közel volt, hogy megduplázza az Universitatea előnyét, ám lövését blokkolta Manea. A szünet előtt beszorult a Craiova, érkeztek is a kolozsvári lehetőségek, ám egyik próbálkozás sem jutott el a kapuig.

Edward Iordănescu, a CFR edzője kettős cserével próbálta a szünetben felrázni fiait, érkezett Debeljuh és Costache, az első lehetőség pedig Chipciué volt, a középpályás lapos lövését védte Pigliacelli. Még nagyobb helyzettel válaszolt a Craiova, Ivan passzolt sarokkal Mamutnak, a horvát támadó ziccerben nem tudta legyőzni Bălgrădeant.

A kihagyott lehetőséget a következő percben büntette a CFR, egy szögletet követően Debljuhhoz került a labda, lekészítését Sigurjonsson a hálóba lőtte.

Az egyenlítés meghozta a kolozsvári csapat étvágyát, Camora lőhetett a tizenhatosból, ám a külsővel eltekert labdája kevéssel, de célt tévesztett.

A következő percek a cserékről szóltak, a frissen érkezett Păun pedig nagyon közel volt, hogy megszerezze a vezetést csapatának, ám lövése a keresztlécen csattant, majd Viniciuson volt a sor, hogy jó helyzetből fölé fejeljen.

A hajrá kezdetén is a CFR uralta a meccset, az újabb gólt viszont meglepetésre Craiova szerezte, a 88. percben Nistor ívelt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Tudorie pedig a hatos vonaláról a rövid sarokba fejelt, eldöntve a három pontot.

A CFR elszenvedte első vereségét a felsőházban és négy pontos hátrányba kerülhet, ha vasárnap az FCSB legyőzi a Sepsi OSK-t, ám ehhez a háromszékieknek is lesz egy-két szavuk.