Hirdetés

Otthon botlott a CFR, a Craiova nyerte a rangadót

Az Universitatea idegenben győzte le a CFR-t
Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

2021. április 24., 23:40

Lépéshátrányba kerülhet a bajnoki címért folytatott harcban a labdarúgó 1. Ligában címvédő Kolozsvári CFR, szombaton este hazai pályán kapott ki az Universitatea Craiovától.

2021. április 24., 23:40

Látványos, helyzetekben gazdag derbit játszott egymással a bajnoki címre pályázó két együttes. A meccs hatalmas CFR-lehetőséggel kezdődött, nagyon tetszetős támadás végén Chipciu tíz méterről ziccerben nem találta el a kaput. A játékrész közepén Craiova góllal válaszolt, egy szögletet követően Constantin fejesét még védte Bălgrădean, ám épp Ivan elé ütötte a labdát, aki két méterről nem hibázott.

A gól megfogta a házigazdát, pár perccel később Ivan közel volt, hogy megduplázza az Universitatea előnyét, ám lövését blokkolta Manea. A szünet előtt beszorult a Craiova, érkeztek is a kolozsvári lehetőségek, ám egyik próbálkozás sem jutott el a kapuig.

Hirdetés

Edward Iordănescu, a CFR edzője kettős cserével próbálta a szünetben felrázni fiait, érkezett Debeljuh és Costache, az első lehetőség pedig Chipciué volt, a középpályás lapos lövését védte Pigliacelli. Még nagyobb helyzettel válaszolt a Craiova, Ivan passzolt sarokkal Mamutnak, a horvát támadó ziccerben nem tudta legyőzni Bălgrădeant.

A kihagyott lehetőséget a következő percben büntette a CFR, egy szögletet követően Debljuhhoz került a labda, lekészítését Sigurjonsson a hálóba lőtte.

Az egyenlítés meghozta a kolozsvári csapat étvágyát, Camora lőhetett a tizenhatosból, ám a külsővel eltekert labdája kevéssel, de célt tévesztett.

A következő percek a cserékről szóltak, a frissen érkezett Păun pedig nagyon közel volt, hogy megszerezze a vezetést csapatának, ám lövése a keresztlécen csattant, majd Viniciuson volt a sor, hogy jó helyzetből fölé fejeljen.

A hajrá kezdetén is a CFR uralta a meccset, az újabb gólt viszont meglepetésre Craiova szerezte, a 88. percben Nistor ívelt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Tudorie pedig a hatos vonaláról a rövid sarokba fejelt, eldöntve a három pontot.

A CFR elszenvedte első vereségét a felsőházban és négy pontos hátrányba kerülhet, ha vasárnap az FCSB legyőzi a Sepsi OSK-t, ám ehhez a háromszékieknek is lesz egy-két szavuk.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló
Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova 1–2 (0–1)
gólszerzők Sigurjonsson (54.), illetve Ivan (27.), Tudorie (86.)
Kolozsvári CFR: Bălgrădean – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Joca (Chipciu, 5.), Soares (Hoban, 89.), Sigurjonsson (Păun, 68.) – Deac, Rondon (Debeljuh, 46.), Gîdea (Costache, 46.). Edző: Edward Iordănescu.
U Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (George, 68.), M. Constantin, Acka, Bancu – Mateiu, Nistor – Mitran (Camara, 4.), Cicâldău, Ivan (Căpățînă, 63.) – Mamut (Tudorie, 63.). Edző: Marinosz Uzunidisz.

Labdarúgó 1. Liga, 2020–2021-es szezon, felsőházi rájátszás, 3. forduló

1. Liga, felsőházi rájátszás

FCSB:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
Academica Clinceni:
FC Botoșani:

 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elefántcsontpart felrúgta a papírformát, gólzáport rendeztek a svédek

Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Székelyhon

Holttestet találtak Csíkszereda egyik utcáján

Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.

`
Krónika

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Krónika

Vége a hajnalig tartó hangoskodásnak: jelentősen szigorodtak a bírságok

Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&

Főtér

Rossz napjai vannak Eugen Tomacnak: az USR és úgy hírlik, az RMDSZ is hátat fordított neki…

… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.

Ez is érdekelheti

A másodosztályból jöhet Anderson Ceará utódja a csíki együtteshez

Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.

Egymással hangol a Szuperligára a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A közösségi oldalán jelentette be a Sepsi OSK, hogy a hétvégén lejátssza első felkészülési mérkőzését a 2026–2027-es labdarúgó Szuperliga-idény előtt. Az ellenfél nem más lesz, mint az FK Csíkszereda.

Szabó István: nem lehet erősebb a taktika, mint a csapat (videóval)

Néhány napja kezdte meg munkáját az FK Csíkszereda élén Szabó István, aki az első benyomásairól, a felkészülési programról, a keret helyzetéről és futballfilozófiájáról is beszélt a Székely Sportnak.

Újonc társától érkezik a Sepsi OSK friss szerzeménye

Bejelentette harmadik nyári igazolását a Sepsi OSK, az élvonalba visszajutott együttes szerződtette Doru Andreit, a másik újonc FC Voluntari középpályását.

Építkezik az FK Csíkszereda, az új vezetőedző több poszton is erősíteni akar

Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.

Portugál trénerrel vág neki a felkészülésnek a Kolozsvári CFR

Elkezdi az új szezonra való felkészülést a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, ismertették a barátságos mérkőzések programját. A vezetőség portugál szakemberre bízta az együttes irányítását.

Az idény csapatában a Sepsi OSK két alapembere, közzétette a bérletárakat a klub

Két Sepsi OSK-játékos is bekerült a labdarúgó 2. Liga álomcsapatába a feljutással zárult idény után. A háromszéki klub közben bejelentette a 2026–2027-es szuperligás szezon bérletárait és az értékesítés menetrendjét.

Átigazolta a Kecskemét védelemének egyik alapemberét az FK Csíkszereda

Bejelentette első érkezőjét az FK Csíkszereda: a székelyföldi klub megszerezte Szabó Alex játékjogát a Kecskeméttől. A rutinos középhátvéd az előző idényben meghatározó szerepet töltött be a magyar együttesnél.

Egyszerre kapott büntetést és elismerést az FK Csíkszereda a Szuperligában

A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.

Tapasztalt hálóőrrel erősített a Sepsi OSK

Második nyári igazolását is bejelentette a Sepsi OSK. A háromszéki klub pénteken közölte, hogy megszerezte David Lazar játékjogát, a rutinos kapus pedig kétéves szerződést írt alá a piros-fehérekkel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!