Az osztályozó első mérkőzésen gólnélküli döntetlen született, így minden kérdés nyitott maradt a visszavágóra. A „házigazda” Hermannstadt szerdán késő délután Medgyesen fogadta az Argeș megyei együttest, és már a hatodik percben emberhátrányba került, Răzvan Dâlbea „könyökölt” össze magának két sárga lapot.
Tíz emberrel is sikerült a vezetést megszereznie a nagyszebeni együttesnek, a huszadik percben Yazalde került helyzetbe, lövése a jobb kapufáról pattant a hálóba.
Ezután a Hermannstadt védekezésre rendezkedett be, és könnyedén hárította az erőtlen mioveni-i támadásokat.
A második félidőben sem változott sokat a játék képe, alig látszott a pályán, hogy emberelőnyben vannak a vendégek. Egészen a 70. percig, amikor Massaro távoli lövésébe beleért Viera, a labda pedig Figueiredo hálójába esett.
Rögtön változtatnia kellett taktikáján a Hermannstadtnak, kitámadt, és ez is lett a veszte.
A 83. percben egy mioveni-i ellentámadás során Figueiredo kifutott kapujából, csapattársai nem tudták szerelni Rusut, aki távolról lőtt kapura, a Hermannstadt portugál kapusa pedig a tizenhatoson kívül elvetődve kézzel védte a kapuba tartó labdát, villant is a piros lap.
Kettős emberhátrányban is megpróbálta a lehetetlent a Hermannstadt, de újabb gólt a CS Mioveni szerzett: a hosszabbítás harmadik percében Massaro futhatott egyedül a csereként beállt Poppal szemben, lövését védte a fiatal kapus, a labda ismét az olasz támadóhoz került, Panait elé tálalt, aki hidegvérrel emelt a hálóba.
Ezzel a találattal eldőlt, hogy a Hermannstadt három szezont követően búcsúzik az 1. Ligától, míg a CS Mioveni tíz év után jut vissza az élvonalba: 2011–12-ben mindössze egy szezont követően búcsúzott az első osztálytól.
A Mioveni pedig még egy bravúrt összehozott, hiszen amióta osztályozót rendeznek, először jut túl 2. ligás csapat az élvonalbelin. Másik érdekessége a párharcnak, hogy a CS Mioveni jelenlegi edzője, Alexandru Pelici juttatta fel három évvel ezelőtt a Hermannstadtot az 1. Ligába.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!