Megdolgozott a felsőházbeli extra egy pontért az FCSB (videóval)

Székely Sport 2022. március 06., 22:59 utolsó módosítás: 2022. március 06., 23:05

A hosszabbítás utolsó percében szerzett bombagóllal győzte le az FCSB az FC Voluntari együttesét a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulójában, vasárnap este.

A végén dőlt el a mérkőzés Fotó: Facebook/FC Voluntari

Az már korábban eldőlt, hogy az FC Voluntari is a felsőházi rájátszásban folytatja, ám nem volt mindegy, hogy ki hány ponttal kezdi majd a bajnokság második felét.

Az FCSB már korábban tetemes hátrányba került az éllovas Kolozsvári CFR-rel szemben, amit szorgosan elkezdett ledolgozni, ám a bajnoki hajrában becsúszott két vereség és egy döntetlen is, így a Voluntari elleni győzelem kisebb gyógyír volt a bukarestiek számára.

A meccsen főleg az FCSB támadott, körbelőtte Popa kapuját, a győztes gól pedig a hosszabbítás utolsó percében született, egy legurított szabadrúgást zúdított a hálóba a fővárosiak fiatal tehetsége, a 19 éves Octavian Popescu.

Ezzel a győzelemmel az FCSB 62 pontot összesített, így a felezést követően 31 ponttal kezdi majd meg a felsőházi rájátszást (ha nincs Popescu bombagólja, akkor 30-at vitt volna magával), míg a Voluntari 24 ponttal. A CFR-nek 38 egysége lesz a rajtnál.