Hirdetés

Még felzárkózhat riválisa mögé a Sepsi OSK

A két csapat legutóbbi három találkozóján mindössze egy gól született
Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

2021. május 05., 13:48

A visszavágó-sorozattal folytatódik a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszása, amelynek 6. fordulójában a Sepsi OSK a rangsor harmadik helyén álló Universitatea Craiova együttesét látja vendégül. A háromszékiek számára ez lehet az utolsó esély arra, hogy egy győzelemmel felzárkózzanak a dobogó közelébe.

2021. május 05., 13:48

Még öt mérkőzés áll rendelkezésére a piros-fehéreknek a bizonyításra, és ez akár arra is elegendő lehet, hogy a véghajrában elcsípjék a dobogó legalsó fokát.

Ehhez azonban elengedhetetlenül szükséges az Universitatea Craiova legyőzése, amely jelenleg hét ponttal előzi meg a székelyföldi együttest.

Hirdetés

A Kolozsvári CFR és az FCSB ellen aratott sikerek után az oltyán csapat legutóbb nagy meglepetésre az Academica Clinceni otthonában szenvedett vereséget, ami arra enged következtetni, hogy megtört a Marinos Ouzounidis által irányított alakulat lendülete. Így a szentgyörgyiek kaptak még egy utolsó lehetőséget arra, hogy a szerdai találkozón legyőzve riválisukat, közelebb férkőzzenek a dobogóhoz.

Ellenkező esetben viszont már hátrafelé kell figyelniük, mert a negyedik hely is veszélybe kerülhet, az FC Botoșani ugyanis csupán két ponttal lemaradva ott liheg a nyakukban.

Az előzmények ismeretében nem számíthatunk gólgazdag mérkőzésre, hiszen a két csapat egymás ellen játszott legutóbbi három összecsapásán mindössze egyetlen találat született, amellyel még az alapszakasz legelején az Universitatea győzni tudott Sepsiszentgyörgyön. A Ion Oblemenco Stadionban rendezett visszavágó viszont gólnélküli döntetlennel zárult, és a rájátszás első játéknapján is azonos eredmény született.

A visszavágó-sorozat előtt Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője kiemelte, ismét sorban a három bajnokesélyes csapat ellen kell megküzdeniük, de harcolni fognak a pontokért, hogy megőrizzék a negyedik helyet. A szakember szerint a játékosokon kezdtek megmutatkozni a fáradtság jelei, azonban arra számít, hogy akik pályára lépnek, képesek lesznek megfelelni az elvárásoknak.

„A rájátszás visszavágója kezdődik, és ismét három nehéz mérkőzés vár ránk, a rangsor első három helyezettjével találkozunk, amelyek a bajnoki címért harcolnak.

Rajtunk nincs ekkora nyomás, örülni tudtunk az első öt meccsnek is, és mivel erős ellenfelek ellen játszottunk, ez ránk is ösztönzőleg hatott. A folytatásban sem csak megjelenni akarunk a pályán, hanem igyekszünk pontokat szerezni.

A negyedik helyért folyó harc továbbra is nyitott, a mögöttünk álló csapatok felzárkóztak, így egy érdekes visszavágónak nézünk elébe. A legutóbbi meccsen érezhető volt a fáradtság a játékosokon, bár arra számítottam, hogy jobb lesz az előző mérkőzésen pihentetett labdarúgók teljesítménye.

Ez sajnos nem így történt, nem mutattunk kellő frissességet, és ennek meg is fizettük az árát. De bízom abban, hogy ez nem ismétlődik meg, és a pályára lépők a győzelemért fognak küzdeni, hiszen ez a megjelenésünk célja

– nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A szerdán 19 órakor kezdődő Sepsi OSK–Universitatea Craiova találkozót a Marcel Bîrsan, Mircea Orbuleț, Marius Badea által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 2020–2021-es szezon, felsőházi rájátszás, 6. forduló

1. Liga, felsőházi rájátszás

FCSB:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
Academica Clinceni:
FC Botoșani:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Székelyhon

Tömegverekedés lett a szűk mezőgazdasági úti vitából Csatószegen

Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.

`
Krónika

Büntetőfeljelentést tett Majka ügyvédje a romániai telefonszámról érkezett fenyegetés miatt

Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.

Krónika

Meddig használható még a régi személyi?

Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.

Főtér

A Román Rendőrség azt üzeni, semmiképpen ne higgyenek a Román Rendőrségnek – hírmix

További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.

Ez is érdekelheti

Szabó István: négy vereség után egyre nehezebb, de jönni fognak a jó eredmények

Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul vendégeként 3–2-es vereséget szenvedett a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójában. Mindkét vezetőedző csalódottan értékelt a lefújás után.

A gól már összejött, az áttörés még nem az FK-nak (videóval)

Három mérkőzés után megszülettek az FK Csíkszereda első góljai a labdarúgó Szuperligában, de a székelyföldiek ezúttal sem szereztek pontot: a duplázó Czékus találatai ellenére a Konstancai Farul 3–2-re nyert, az FK a hajrában szinte egyenlített.

Kulcsjátékosok nélkül készül a Farul az FK Csíkszereda ellen

Több alapjátékosát is nélkülözi majd a Konstancai Farul az FK Csíkszereda elleni szombati bajnokin. Ioan Ovidiu Sabău vezetőedző a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón részletesen beszélt a keret helyzetéről.

Látványos meccs nyitotta a Szuperliga negyedik fordulóját (videóval)

Nem bírt egymással pénteken este az Aradi UTA és a Bukaresti Rapid a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójának nyitómérkőzésén. Végig nagy iramban játszottak a zuhogó esőben, és hiába a komoly lehetőségek, gól nem esett.

Súlyos veszteség, kilenc hónapra eltiltották a Sepsi OSK csapatkapitányát

Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.

Stabil védekezés és céltudatos támadás – így készült a Farul ellen az FK

Három forduló után továbbra is első góljára és első pontjára vár az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában. A szombati, Konstancai Farul elleni idegenbeli mérkőzést Szabó István vezetőedző, Szabó Alex és Jozef Dolny vezette fel.

Kezdési időpontot kapott a székely derbi

A labdarúgó Szuperliga szervezői nyilvánosságra hozták az ötödik játéknap programját, melyből kiderül, hogy jövő szombaton rendezik meg az élvonal első székely derbijét, az FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mérkőzést.

Szembementek a trenddel: a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kilóg a sorból a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.

Neves klubokban játszott a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.

Fordított Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári U, kétgólos hátrányból jött vissza az FCSB (videóval)

Megszerezte második győzelmét a labdarúgó Szuperligában a Kolozsvári U. Cristiano Bergodi együttese hétfőn az FC Botoșani csapatát verte a Sepsi Duna Arénában. Az FCSB alaposan megkínlódott a pontért.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!