Legyőzte a Hermannstadtot, elmozdult az utolsó helyről a Poli

Székely Sport 2020. december 20., 17:11 utolsó módosítás: 2020. december 20., 17:13

A kiesés elől menekülő Jászvásári Poli megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét, a labdarúgó 1. Liga 15. fordulójában, vasárnap délután 1–0-ra nyert az FC Hermannstadt vendégeként Medgyesen.

Alacsony színvonalú mérkőzést játszottak egymással a felek Fotó: politehnicaiasi.ro

Az alacsony színvonalú mérkőzésen egy gól született, ezt a második félidő közepén a veterán Andrei Cristea szerezte büntetőből.

A találkozóról sokat elmond, hogy a házigazda FC Hermannstadtnak az első játékrészben nem volt egyetlen kapura tartó lövése sem, és hiába harcolt ki öt szögletet is, mindössze egyszer találta el a jászvásári kaput, a próbálkozásból pedig nem született gól.

A Poli győzelmével elmozdult az utolsó helyről és két pozíciót előre ugorva a 14., így a téli szünetet a bajnokságban újonc FC Argeș tölti sereghajtóként.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 15. forduló
FC Hermannstadt–Jászvásári Poli 0–1 (0–0)
gólszerző Andrei Cristea (68., büntetőből)

Korábbi eredmények:
Chindia–FC Argeș 2–2 (2–1),
gólszerzők Deslandes (35., öngól), Dulca (40.), illetve Șerban (34., büntetőből), Grecu (72.);
Medgyesi Gaz Metan–Viitorul 1–0 (0–0), gólszerző Baco (48.).

További program: vasárnap 16.30-tól FC Botoșani–FC Voluntari, 21 órától Dinamo–Clinceni; hétfőn 17.30-tól UTA–Astra, 20.30-tól FCSB–Sepsi OSK, kedden 21 órától CFR–Craiova.