A hazai csapatnál pályára léptek az utóbbi időben kevesebb játéklehetőséghez, illetve a koronavírus-fertőzésből nemrég kigyógyult labdarúgók, míg az udvarhelyiek a téli felkészülés során először játszottak füves pályán.
A találkozó legnagyobb része a szentgyörgyiek mezőnyfölényében telt el, a harmadosztályos udvarhelyi együttes főleg ellentámadásból próbálta feltörni 1. ligás ellenfelének védelmét.
A Sepsi OSK az első játékrész közepén kétszer is betalált, Aganovic és Nouvier találatát is udvarhelyi védelmi hiba előzte meg.
Az SZFC távoli lövésekkel is próbálkozott, a szépítő gólig az utolsó percig kellett várni, ekkor Vékás beadásából Turcu volt eredményes.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!