A két csapat gyenge, komolyabb helyzet nélküli első félidőt játszott egymással. A szünetbeli 0–0 leginkább a hazaiaknak kedvezett, hiszen a Chindia keretéből sokan hiányoztak koronavírus-fertőzés vagy sérülés miatt, ezért mindössze hat cserét tudott a târgoviștei együttes nevezni a mérkőzésre.
A második félidőt nagyon jól kezdte a Chindia, egy nagy helyzetet követően a 46. percben megszerezte a vezetést, Florea fejelt a hálóba. Nem sokkal később azonban Dumitrașcu meggondolatlan belépőjét követően emberhátrányba került a Chindia.
Hiába lett egyre nagyobb a medgyesi nyomás, Târgoviște ismét bebizonyította, hogy miért rendelkezik az 1. Liga új szezonjában az egyik legjobb védelemmel, behúzta a három pontot.
Győzelmével a Chindia felugrott a felsőházat jelentő negyedik helyre, míg a jó szezonrajtot elkapó Medgyes maradt az alsóházban, a legutóbbi négy meccséből mindössze egy pontot szerzett.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!