Folytatódik a medgyesi mélyrepülés, a Chindia is megverte a Gaz Metant

Székely Sport 2020. október 17., 17:37 utolsó módosítás: 2020. október 17., 17:40

A labdarúgó 1. Liga 7. fordulójának szombati játéknapján a Chindia Târgoviște hazai pályán legyőzte a továbbra is formán kívül játszó Medgyesi Gaz Metant.

Fotó: Facebook/Chindia Târgoviște

A két csapat gyenge, komolyabb helyzet nélküli első félidőt játszott egymással. A szünetbeli 0–0 leginkább a hazaiaknak kedvezett, hiszen a Chindia keretéből sokan hiányoztak koronavírus-fertőzés vagy sérülés miatt, ezért mindössze hat cserét tudott a târgoviștei együttes nevezni a mérkőzésre.

A második félidőt nagyon jól kezdte a Chindia, egy nagy helyzetet követően a 46. percben megszerezte a vezetést, Florea fejelt a hálóba. Nem sokkal később azonban Dumitrașcu meggondolatlan belépőjét követően emberhátrányba került a Chindia.

Hiába lett egyre nagyobb a medgyesi nyomás, Târgoviște ismét bebizonyította, hogy miért rendelkezik az 1. Liga új szezonjában az egyik legjobb védelemmel, behúzta a három pontot.

Győzelmével a Chindia felugrott a felsőházat jelentő negyedik helyre, míg a jó szezonrajtot elkapó Medgyes maradt az alsóházban, a legutóbbi négy meccséből mindössze egy pontot szerzett.