Ez sem gyakori: négy gólt lőtt a Kolozsvári CFR (videóval)

Székely Sport 2022. március 06., 20:05 utolsó módosítás: 2022. március 06., 23:04

Az elvárthoz képest későn indult be a Kolozsvári CFR gépezete vasárnap este a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulójában, a megtépázott Bukaresti Dinamót csak a második félidőben tudta két vállra fektetni.

Debeljuh és Deac is betalált, simán nyert a CFR Fotó: cfr1907.ro

Minden a címvédő győzelmét vetítette elő, hiszen hazai pályán fogadta a tucatnál is több játékosát nélkülöző Bukaresti Dinamót. Ám a vendégek – ahogy vezetőedzőjük, Flavius Stoican is hangoztatta a meccs előtt – nem felemelt kézzel érkeztek és meglepetésre már a negyedik percben Aloe góljával előnybe kerültek.

A CFR-t meglepte a korai gól, a játékrész hajrájáig nem nagyon veszélyeztettek, aztán a 39. percben Deac rögtön kihasználta addigi legnagyobb ziccerét a kolozsvári csapatnak. A szünet előtt nem csak morális, hanem emberelőnybe is került a CFR, Steliano Filip kapta meg jogos piros lapját egy könyököst követően.

A második félidőre érkezett Gabriel Debeljuh, aki hamar beköszönt, kellett a szerencse is a CFR vezető góljához az 50. percben. A horvát csatárról szólt a második félidő, az 58. percben egy nagyon szépen felépített támadás végén Omrani sarkazott elébe, majd Manea centerezését fejelte a hálóba – mesterhármas fél óra alatt.

A CFR nagyon simán nyert 4–1-re és 76 ponttal zár, ilyen sokkal még egyetlen csapat sem nyerte meg az alapszakaszt amióta erre a formátumra váltottak át.

Legutóbb tavaly szeptemberben lőtt egy meccsen négy gólt a CFR, akkor ugyancsak hazai pályán nyert 4–1-re az FCSB ellen.

A felsőházi rájátszást 38 ponttal kezdi a címvédő, hogy mekkora lesz az előnye, az az FCSB–Voluntari mérkőzés végeredményétől függ.