A részletekre a klubelnök a Sepsi Rádiónak adott kedd délutáni interjújából derült fény.
„A mai az egyik legszomorúbb nap a klub tíz éves történetében, de nincs más választásunk, el kell halasszuk a stadionavatót. Nagyon sokat gondolkoztam rajta, számtalan emberrel tanácskoztam, a hatóságokat is megkerestem, de sajnos a járványhelyzet miatt oda jutottunk, hogy legfeljebb a lelátók 30 százalékára tudtunk volna nézőket beengedni, és még az sem volt biztos, mivel lehet, hogy jönnek a zárt kapus meccsek.
– nyilatkozta Diószegi László.
A klubelnök reményei szerint jövő tavasszal, amennyiben a járványhelyzet is rendeződik, megtartják a várva várt stadionavatót.
„Akkor tartjuk meg, amikor együtt tudunk ünnepelni, mind a 8275-en.
Mindenkit rosszul érint, de ez a legracionálisabb döntés. Látván a keddi eredményeket nem kockáztathattuk meg azt, hogy akár egyetlen nézőt sem tudunk beengedni a stadionba. Hullnak a könnyeim, de meg kellett hozzam ezt a drasztikus döntést” – tette hozzá.
Diószegi kifejtette, hogy habár az avatás elmarad, a stadion kész van, a működéshez szükséges engedélyeket már beszerezték, pár napig tartanak még a külső munkálatok.
A csapat már birtokba vette a sportlétesítményt,
és a tervek szerint az 1. Liga 12. fordulójában, október 15. körül az FC Voluntari-t már az új stadionban fogadnánk.
Lezárult egy fejezet a Csíkszeredai Sportklub történetében: két és fél év után távozott a kék-fehérek amerikai vezetőedzője. Az amerikai szakember a folytatásban a Vienna Capitals csapatát irányítja. Búcsúinterjút adott.
Kijelölték a román női kézilabda-válogatott keretét a Kárpát-kupára. Ez egy felkészülési torna a közelgő világbajnokságra. A listán egy székelyföldi játékos neve is megtalálható, nagy valószínűséggel ott lesz az idei vébén.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!