Már a kezdősípszó pillanatától érződött, hogy a vendégeknek tökéletesen megfelel a gól nélküli döntetlen, míg a Chindia is gyorsan megmutatta a szándékait, folyamatosan nyomás alá helyezték a Concordia kapuját és több lehetőséget is kidolgoztak, azonban az első 45 percben gólra váltani egyet sem sikerült.
A fordulást követően semmit sem változott a játék képe: a helyzetek megvoltak a Chindia előtt, de továbbra is ugyanolyan pontatlanok voltak a hazai befejezések.
Egészen a 91. minutumig kellett várni az első és egyetlen gólra: egy szögletből beívelt labdát Nasser Chamed bólintott a vendégek kapujába, ezzel hosszabbításra mentve a párharcot. A kétszer 15 perces játékrészekben egyik kapu sem forgott veszélyben, így következhettek a büntetők.
Míg a hazaiak az első négy tizenegyest egyaránt értékesítették, a Concordia csupán egyet, ezzel el is dőlt az osztályozó.
A Chindia Târgoviște kiharcolta a bennmaradást, jövőre is az élvonalban kezdik a szezont.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!