A hétfőn zárult 27. játéknapon a Sepsi OSK nagyjából bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban, miután 2–1-re nyert az FC Botoșani otthonában.
A háromszékiektől ketten is bekerültek az LPF álomcsapatába, Rachid Bouhenna és Gabriel Vaşvari. Az algériai középhátvéd csapatkapitányként vezette először sikerre a Sepsit az FC Botoșani ellen (és kerültek egy lépésre a felsőházi rájátszástól),
ez volt a tizedik meccsük a moldvaiak ellen az 1. Ligában, és először szerezték meg mindhárom pontot.
Botoșani-ban Vaşvari ötödik gólját szerezte az idei bajnokságban, ebből négyet tizenegyesből lőtt be. A 34 éves középpályásról leírják, hogy továbbra is hatalmas energiákat képes mozgósítani a mérkőzéseken, továbbá pályafutása 32. büntetőjét értékesítette az FC Botoșani ellen.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.
Nagyszabású adóellenőrzést indít az ANAF, amely több mint ötszáz nagy adózót érint különböző gazdasági ágazatokból.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!