A vendég együttes már 27 másodperc után vezetett, Liviu Antal használta ki az Ilfov megyeiek védelmének sorozatos hibáit, a meccs így gyakorlatilag 0–1-ről indult. Az Academica mindent megtett az egyenlítés érdekében, de semmi sem jött össze, a játékrész hajrájában Raul Rusescu másfél méterről sem tudott betalálni.
Térfélcsere után is Rusescu és az aradiak kapusa, Florin Iacob került előtérbe, amikor utóbbi újabb nagy védést mutatott be. A kitámadó clinceni-i védelmet pedig ismét büntette Bálint László György csapata, egy ellentámadás végén Denis Rusu bombázott 11 méterről a hálóba.
A hazaiakon a hármas csere sem segített, hiszen az aradiak Roger révén tovább növelték előnyüket. Az Academica végül büntetőből sem tudott betalálni (ez volt a nyolcadik tizenegyes, amit az aradiak ellen fújtak be ebben a szezonban), Csuncsukov mellé rúgta.
A bajnokságban újonc UTA kezdi összekapni magát, és feljött a felsőházi rájátszást érő helyek közelébe, egy pontra van a hatodik Chindiától. A Clinceni pedig maradt az ötödik pozícióban.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!