Hirdetés

Az FC Botoșani rúgta a gólokat, a Sepsi 2–1-re kikapott

Az FC Botoșani a tizenegyedik Sepsi OSK elleni meccsén hatodik győzelmét aratta
Fotó: Pinti Attila

2021. május 01., 19:45

Elszenvedte második vereségét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában, az ötödik forduló szombati játéknapján több védelmi hibát is vétve 2–1-re kikapott az FC Botoșani otthonában.

2021. május 01., 19:45

A meccs első helyzetét gólra is váltotta a Botoșani, a 15. percben nem volt a helyzet magaslatán a Sepsi védelme, Ongenda tört be a tizenhatosba és Mitrea szorításában Niczuly feje fölött a hálóba lőtt. A gól nagyon megfogta a Sepsit, a következő percekben a hazaiak tovább növelhették volna előnyüket, ám előbb Florescu kiváló helyzetből lőtt kapásból mellé, majd Erico Papa csúsztathatott kapura, Safranko tisztázott szögeltre.

A 23. percben cserére szánta el magát Leo Grozavu, a háromszékiek edzője a sérüléséből felépült Csiszer Balázs helyébe Aganovicot küldte be a pályára. Az első komolyabb Sepsi-helyzetre fél órát kellett várni, Golofca baloldali beadását követően Safranko közelről fejelhetett, ám Pap védeni tudott.

Hirdetés

A hajrára felpörögtek az események, előbb Kovács lövését védte a kapus, majd Niczulynak is akadt dolga, Ongenda, majd Camara próbálkozását is hárította.

A szünetet követően két friss ember, Achahbar és Petrila érkezett a Sepsihez, ám az újabb gólt a hazaiak szerezték, Realdo Fili a jobb szélen különösebb megerőltetés nélkül tört át a Sepsi védelmén, majd elrúgta Niczuly mellett a labdát.

A háromszékiek védelme a folytatásban is ingatag lábakon állt, Niczuly védéseire a továbbiakban is szükség volt. Az 54. percben jött vissza a remény, egy óriási védelmi hibából szépített a háromszéki együttes: Patache véletlenül Safrankóhoz passzolt, a szlovák támadó lövését blokkolták a védők,

a labda Achahbarhoz került, a holland játékos lövését blokkolni próbálkozó Patache pedig saját kapujába rúgta a játékszert.

Pár perccel később Achahbar egyenlíthetett volna, de közeli lövését védte a kapus.

Az utolsó fél óra a cserékről, a sárga lapokról és a mezőnyjátékról szólt, a Sepsi üldözte az egyenlítést, a Botoșani pedig őrizte vékony előnyét. A hosszabbításban volt legközelebb a gólhoz a háromszéki csapat, ám Bouhenna lövését blokkolták.

A Sepsi elszenvedte második vereségét a felsőházban, a Botoșani pedig két pontra megközelítette a táblázaton. Nincs megállás, újabb hétközi forduló következik, szerdán 19 órakor az Universitatea Craiova látogat Sepsiszentgyörgyre.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló
FC Botoşani–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (1–0)
gólszerzők Ongenda (15.), Fili (48.), illetve Patache (55., öngól)
FC Botoșani: Pap – Braun (Fili, 46.), Chindriş, Meleke, Ţigănaşu – Papa, Rodriguez, Florescu – Patache (Seroni, 67), Caia (Camara, 12., Romáan, 67.), Ongenda (Keyta, 73.). Edző: Marius Croitoru.
Sepsi OSK: Niczuly – Csiszer (Aganovic, 23.), Bouhenna, Mitrea, Păun (Ninaj, 56.) – Kovács (Achahbar, 46.), Vaşvari, Ştefan – Golofca (Ştefănescu, 81.), Safranko, Nouvier (Petrila, 46.). Edző: Leo Grozavu.

 

Labdarúgó 1. Liga, 2020–2021-es szezon, felsőházi rájátszás, 5. forduló

1. Liga, felsőházi rájátszás

FCSB:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
Academica Clinceni:
FC Botoșani:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Székelyhon

Kerékpározó kislányokat ütött el egy ittas sofőr – az egyik kiskorú életét vesztette

Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.

`
Krónika

Tusványos: a Tisza politikusai elutasították a meghívást, román együttes is fellép

A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.

Krónika

Nyugdíjkifizetések: szép összeg érkezik az állami juttatás mellé

Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Büntetőkkel maradt alul, ezüstérmes lett az FK Csíkszereda a Duna Kupán

Ezüstéremmel zárta a dunaszerdahelyi Duna Kupát az FK Csíkszereda. Szabó István együttese a vasárnap esti döntőben 1–1-es rendes játékidőt követően büntetőpárbajban maradt alul a házigazda DAC-cal szemben.

Pászka szögletből tekert gólt, bejutott a Duna Kupa döntőjébe az FK Csíkszereda

Remek teljesítményt nyújtott az FK Csíkszereda a Dunaszerdahelyen zajló Duna Kupa elődöntőjében. A piros-feketék 3–1-re legyőzték a regnáló magyar bajnok Győri ETO FC-t, így bejutottak a felkészülési torna döntőjébe.

Nem hosszabbítják meg a szerződését, távozik a fiatal védő Sepsiszentgyörgyről

Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.

Három gólt kapott a Sepsi OSK az első bulgáriai felkészülési mérkőzésén

Első barátságos mérkőzését játszotta le bulgáriai edzőtáborában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely 3–0-s vereséget szenvedett a koszovói élvonal előző idényének ezüstérmesétől, az FC Malishevától.

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Már a nyáron egymásnak feszül a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – elkészült a Szuperliga menetrendje

Kisorsolták a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Kiderült, hogy a két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda egyaránt idegenben kezdi a bajnokságot, a szezon első székelyföldi rangadóját pedig augusztusban rendezik.

Elkezdődött a gyepszőnyeg cseréje a csíkszeredai stadionban

Javában zajlik az FK Csíkszereda stadionjában a gyepszőnyeg kicserélése. A munkálatok várhatóan még a hónap végén befejeződnek, miközben a csapat a Duna Kupára és az ausztriai edzőtáborra készül.

Pénteken kiderül, hol ki ellen kezdi a Szuperligát a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) bejelentette, hogy június 26-án, pénteken 15 órától kisorsolják a Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Ekkor derül ki az is, hol és ki ellen kezd a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!