A legutóbbi két mérkőzésükön győztes piros-fehérek öt ponttal előzik meg a moldvai együttest, így a szombat délutáni összecsapás eredményétől függetlenül maradnak a negyedik helyen.
Egy sikerrel azonban újabb három egységet tehetnek hozzá ehhez a pontkülönbséghez, amivel jelentős mértékben növelhetik esélyeiket arra, hogy a pontvadászat vége is ebben a pozícióban találja őket, ami akár nemzetközi kupaszerepléssel is járhat.
A székelyföldi együttes eddig nem vallott szégyent az FC Botoșani otthonában, bár a legelső találkozójukon beleszaladtak egy 5–1-es vereségbe, a következő három meccs döntetlennel végződött, legutóbb pedig az alapszakaszban sikerült megtörniük a jeget, és győzedelmeskedni a Marius Croitoru által irányított alakulat felett.
A két csapat egymás elleni mérlege azonban a moldvai együttesnek kedvez, amely az eddigi tíz mérkőzésből ötöt megnyert, és az előbb említett egy szentgyörgyi siker mellett négy alkalommal megosztoztak a pontokon.
Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy a Sepsi OSK keretéből hat játékos, Gabriel Vașvari, Răzvan Tincu, Cătălin Golofca, Radoslav Dimitrov, Fülöp István és Fülöp Loránd is megfordult már az FC Botoșani-nál, Leo Grozavu vezetőedző pedig négy évig ült a moldvaiak kispadján, akiket a 2014–2015-ös idény végén az Európa Liga selejtezőjéig is eljuttatott. De Ovidiu Chiribici erőnléti edző is Botoșani-ból „igazolt” át a háromszéki klubhoz, amelynek vezetőségében ott találjuk Hadnagy Attilát, aki korábban labdarúgóként erősítette soraikat, valamint Cornel Șfaițer csapatmenedzsert, akinek nagy szerepe volt a moldvai együttes felemelkedésében.
Mindez viszont csak néhány olyan adalék, amely érdekességként megemlíthető, de amelynek a szombati mérkőzésre nézve nincs különösebb jelentősége. Sokkal inkább annak, hogy a meccsek között igencsak rövidre, alig három napra szabott pihenő mennyire elegendő a labdarúgók regenerálódásához, hiszen a fizikai erőnlét ebben a zsúfolt időszakban sokat nyomhat majd a latban.
Úgy tűnik, ebből a szempontból a piros-fehérek talán lépéselőnyben vannak, hiszen amint Leo Grozavu korábban többször is kihangsúlyozta, a játékoskeret létszáma lehetővé teszi, hogy mindig olyan kezdő tizenegyet küldjön a pályára, amely a legjobb teljesítményt tudja nyújtani.
A szombaton 17.30-kor kezdődő FC Botoșani–Sepsi OSK találkozót a George Găman, Alexandru Cerei, George Neacșu által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.
| 2021. 05. 01. 17:30 | FC Botoșani Botoșani | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2-1 |
| 2021. 05. 02. 21:00 | Academica Clinceni Clinceni | Universitatea Craiova U Craiova | 1-0 |
| 2021. 05. 03. 20:30 | FCSB FCSB | Kolozsvári CFR CFR | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 4 | 3 | 0 | 1 | 7-2 | 41 |
2 | FCSB FCSB | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-5 | 39 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 4 | 2 | 2 | 0 | 5-2 | 37 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 4 | 2 | 1 | 1 | 3-2 | 30 |
5 | FC Botoșani Botoșani | 4 | 1 | 1 | 2 | 4-6 | 25 |
6 | Academica Clinceni Clinceni | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-8 | 22 |
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!