Az FC Argeș elverte az UTA-t, a Gaz Metan pedig a Hermannstadtot – videó

Székely Sport 2021. április 27., 21:31 utolsó módosítás: 2021. április 27., 21:37

Hiába szerezte meg korán a vezetést az Aradi UTA, sima, 4–1-es vereséget szenvedett az FC Argeș otthonában a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásában. A Szeben megyei rangadót a Gaz Metan nyerte, a Nagyszebeni Hermannstadt így tovább csúszik a másodosztály felé.

A Szeben megyeiek csatáját Medgyes nyerte Fotó: Facebook/Gaz Metan Mediaș

Látványos mérkőzést játszott egymással az FC Argeș és az Aradi UTA kedden késő délután, a vezetést a vendégek szerezték meg, a 10. percben egy szép kombináció végén Albu lőtt kapásból a piteștiek hálójába. Két perccel később pedig közel voltak előnyük megduplázásához, ám Adrian Petre lövését a gólvonalról mentették.

Sokáig nem tartott a friss Pro-licences Bálint László György tanítványainak az előnye, a 15. percben Grecu hatalmas gólt tekert a tizenhatos jobb csücskéből az aradi kapu bal oldalába.

A látványos gólokból nem fogytak ki a felek, hazaiak a 39. percben átvették a vezetést, Drăghici a hatosról ollózós mozdulattal vette be Iacob hálóját, beállítva a félidei eredményt (2–1).

A szünetet követően is főleg a hazaiak játszottak veszélyesen, a hajrában pedig kihasználták az egyenlítésért kitámadó aradiak védelmi hibáit, a 88. percben Dumitru futott el a labdával és elegáns mozdulattal emelt a hálóba, majd a hosszabbítás kezdetén Malele lőtt három védő szorításában laposan a kapuba.

Videó: Fotbal Club

Az UTA zsinórban második vereségét szenvedte el az alsóházban, az FC Argeș pedig megelőzte a táblázaton.

A keddi nap első mérkőzésén Medgyesen rendezték a Hermannstadt–Gaz Metan találkozót. A „vendégek” Valente fejesgóljával előnybe kerültek, a hazaiak Petrescu révén büntetőből egyenlíthettek volna, ám a 25. percben nagyon gyengén végezte el a tizenegyest.

Ami nem ment pontrúgásból, az ment akcióból, a 30. percben Petrescu bombagóllal javította hibáját.

Ám a találatot a partjelző intésére utólag les miatt érvénytelenítették. Hosszas huzavona alakult ki a partvonalnál, majd Radu Petrescu játékvezető mégis megadta a gólt, 1–1!

Az öröm ezúttal nem tartott sokáig, a szünet előtt Valente ismét megszerezte a vezetést Medgyesnek. A második játékrészben az egyenlítést hajszoló Hermannstadtnak kevés lehetősége volt, a Gaz Metan megtartotta előnyét és feljött a harmadik helyre.

A Hermannstadt negyedik vereségét szenvedte el az alsóházban és beragadt a pótselejtezőt érő 8. helyen.

Labdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló
Nagyszebeni Hermannstadt–Medgyesi Gaz Metan 1–2 (1–2)
Petrescu (30.), illetve Valente (19., 45+1.)

FC Argeș–Aradi UTA 4–1 (2–1)
gólszerzők Grecu (15.), Drăghici (39.), Dumitru (88.), Malele (90.), illetve Albu (10.)