Az elmúlt napok legfontosabb átigazolási hírét a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR-nél jelentették be, hiszen négy hónap távollét után kölcsönjátékosként visszatér a csapathoz Mihai Bordeianu. A 29 éves játékos tavaly októberben Al Qadisiyah FC-hez igazolt, a szaúd-arábiai élvonalban szereplő együttes 1,2 millió eurót fizetett érte. A középpályás tizenöt mérkőzést játszott Szaúd-Arábiában.
A kolozsvári együttes korábban a támadószekciót erősítette meg, miután leigazolta az Asztanától az izlandi válogatott Runar Mar Sigurjonsson középpályást, illetve az UTA-tól átcsábította a 20 éves Alexandru Oroiant. Az aradi együttessel kapcsolatos hír, hogy Bálint László György edző és Cristian Bustea játékos elkaphatta a koronavírust, így mindkettőjüket elkülönítették a csapat többi tagjától.
Az átigazolásos hírek között megjelent a Sepsi OSK neve is, mint az északír válogatott Kyle Lafferty következő csapata.
A 33 éves támadó lehetséges érkezéséről az összes nagy román sportoldal beszámolt. A 79-szeres válogatott többek között játszott a Rangers, a Palermo, a Norwich, a Birmingham és a Sunderland együtteseiben is. Legutóbb a Serie B-ben szerepelt a Reggina színeiben, az olasz klubbal január 12-én bontott szerződést, így ingyen érkezhet a háromszéki együtteshez.
Az átigazolást az északír labdarúgással foglalkozó Spirit Of 2016 Podcast oldal is megerősítette.
Lafferty eddigi hetvenöt válogatott meccsén húsz gólt szerzett.
A hét elején a Hermannstadt bejelentette, hogy a csapatnál folytatja pályafutását Ajasz Aoszman, a 26 éves támadó középpályás ötszörös szíriai válogatott. A focit Németországban, az Osnabrück U17-es együttesénél kezdte, majd idővel Törökországba igazolt. Legutóbb a másodosztályos Tuzlaspor játékosa volt, ingyen igazolt Nagyszebenbe. A transfermarkt.de szerint 825 ezer euró az értéke.
A Medgyesi Gaz Metan is légióst igazolt, a francia bajnokságot vezető Lille második együttesétől érkezik a csapathoz a 20 éves Ismael Kanda. A francia jobboldali hátvéd három és fél évre írt alá a medgyesiekkel. Ő a Gaz Metan harmadik téli igazolása a két támadó, Adama Sarr (Tuzlaspor) és Vlad Morar (UTA) után.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!