Habár a konstancai együttes végig támadta a vasárnap esti mérkőzést, a vendégek szerezték meg a vezetést, a 31. percben Malele értékesített egy büntetőt, majd a svájci csatár duplázott a második félidőben, 16 méterről lőtt szép védhetetlenül a hálóba.
Gyorsan jött a hazaiaktól a válasz, az AEL Limasszoltól igazolt spanyol középpályás, Jon Gaztanaga 25 méterről bombázott a kapu jobb oldalába. Már-már úgy tűnt, hogy az újonc FC Argeș megszerzi mind a három pontot, amikor a hosszabbítás kezdetén a tizenhatosban Mățan ellen szabálytalankodott Matei. A Marosvásárhelyi ASA és az FCSB korábbi középhátvédje megkapta második sárga lapját, a jogos büntetőt pedig Ciobanu értékesítette.
A döntetlennel egyik csapat sem járt jól, hiszen a Viitorul továbbra is a tizedik helyen tanyázik, míg az FC Argeș az utolsó előtti pozícióban található.
A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.
Hiába vezetett a román labdarúgó-válogatott Zenicában, a második félidőben emberhátrányban összeomlott és elveszítette a vébéselejtezőt Boszniával szemben. Így csak a Nemzetek Ligája útvonalán juthatnak ki a vébére, ami nagyon nehéznek ígérkezik.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!