A sereghajtó ellen gyarapíthatja pontjai számát a Sepsi OSK

Sánta Imre 2021. november 19., 10:44 utolsó módosítás: 2021. november 19., 10:45

A visszavágó-sorozattal folytatódik a válogatott mérkőzései miatt két hétig szünetelő hazai labdarúgó 1. Liga. A pontvadászat 16. játéknapjának nyitómeccsén a Sepsi OSK az eddig nyeretlen Academica Clinceni vendége lesz.

Két hetet tudott készülni a Sepsi OSK a Clinceni elleni mérkőzésre Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A pénteki találkozó esélyesének a piros-fehérek számítanak, a sereghajtó Ilfov megyei együttes ugyanis eddig még egyetlen mérkőzését sem tudta megnyerni a bajnokság idei kiírásában, mindössze négy döntetlenre futotta erejükből.

A háromszékiek viszont Cristiano Bergodi irányítása alatt javuló formát mutattak, a Dinamo legyőzése után Craiováról is sikerült pontot rabolniuk.

A két csapat egymás elleni mérlege is a háromszékieknek kedvez, akik eddig négy alkalommal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél, míg az Academica háromszor örülhetett a győzelemnek, két összecsapás pedig döntetlennel ért véget. Legutóbb idén júliusban, a bajnokság első fordulójában lejátszott mérkőzésen az OSK Rajko Rep és Bogdan Mitrea találataival kétgólos sikert aratott a jelenleg komoly pénzügyi gondokkal küzdő Ilfov megyeiek ellen.

A pénteki mérkőzést megelőzően Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője úgy vélekedett, hasznos volt a kéthetes szünet,

ugyanis lehetőséggel szolgált arra, hogy bizonyos játékelemeket begyakoroljanak, és ezáltal is javítsanak a játékon.

Az olasz szakember szerint tetten érhető a fejlődés, ezt a legutóbbi eredmények is igazolják, de nem szabad kevéssel megelégedniük, ezért a Clinceni ellen is a három pont megszerzése a cél.

„Hasznos volt számunkra ez a szünet, mert dolgozhattunk azon, hogy elképzeléseimet beépítsük a csapat játékába, és minél közelebb kerüljünk ahhoz, amit látni szeretnék a pályán. Egy olyan csapat ellen játszunk, amely bár jelenleg az utolsó helyen áll, de a támadó futballt részesíti előnyben. Ezért egy látványos mérkőzésre számítok, és bízom abban, hogy sikerül begyűjteni a három pontot.

Nem mondhatom, hogy mi vagyunk az esélyesebbek, a labdarúgásban ez sohasem jelenthető ki egyértelműen. De természetesen győzni akarunk, és bíztató, hogy az utóbbi időben szemmel láthatóan fejlődött a játékunk.

Ez viszont még nem elegendő, eredményekre van szükségünk” – nyilatkozta Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A szentgyörgyiek trénere azt is elmondta, felépült hosszan tartó sérüléséből Fülöp István, azonban játékára egyelőre nem számíthatnak, még csak keveset edzett együtt a csapattal, és időre van szükség ahhoz, hogy visszatérhessen a pályára.

A pénteken 17 óra 30 perckor kezdődő Academica Clinceni–Sepsi OSK összecsapást a Florin Andrei, Mihai Marica, Tunyogi Ferenc által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Megvan a Sepsi OSK kupameccsének időpontja

Közzétették a jövő évi labdarúgó Román Kupa negyeddöntős mérkőzéseinek időpontját. A Sepsi OSK november 30-án este fél 9-től a Chindia Târgoviște vendége lesz, a mérkőzést a ploiești-i Ilie Oană Stadionban rendezik.
Labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő: november 30-án 20.30-tól Chindia Târgoviște–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK; december 1-jén 17.30-tól FC Buzău–FC Voluntari, 20.30-tól Temesvári Poli–FC Argeș Pitești; december 2-án 20.30-tól CSO Filiași–Craiovai U. A továbbjutás egyetlen összecsapáson dől el, az elöl írt csapatok házigazdák.