Hirdetés

A Hermannstadt ellen szakadt meg a Sepsi sorozata

Fontos győzelmet aratott a háromszéki csapat, megerősítette pozícióját a felsőházban. Korábbi felvétel.
Fotó: Pinti Attila

2021. február 28., 20:03

A felsőházi rájátszásért folytatott harcban nagyon fontos győzelmet aratott vasárnap a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a labdarúgó 1. Liga 25. fordulójában 2–1-re nyert a Nagyszebeni Hermannstadt vendégeként Medgyesen és megerősítette negyedik helyét a táblázaton.

2021. február 28., 20:03

A Hermannstadt mindössze egy győzelmet ért el az előző 12 fordulóban, míg a Sepsinél hat meccse tartott a döntetlensorozat, így egyértelmű volt, hogy mindkét csapat sorozatának megszakítását tűzte ki célul a vasárnap kora esti mérkőzésen.

Már a legelején komoly lehetőség adódott a Hermannstadt előtt, a 30. másodpercben a letámadást követően hibázott a Sepsi védelme, a kirohanó Niczuly az utolsó pillanatban mentett a kapura törő Bagaric elől.

Hirdetés

A 11. percben zörrent a háló, megszerezte a vezetést a háromszéki csapat, igaz, ehhez komoly szerencse is kellett.

Egy kavarodást követően nem tudott felszabadítani a Hermannstadt, a labda Golofca elé esett, aki kapásból lőtt, az egyik hazai védő lábán megpattant a labda, amely így becsapva a kapust a bal alsóban landolt.

A gól felrázta a hazaiakat, akik mindössze 13 percig voltak hátrányban, a végig aktívan játszó Bagaric egyenlített: Petrescu emelése tökéletes volt a horvát támadónak, aki Mitrea és Bouhenna közül kibújva kilőtte a rövid alsó sarkot, Niczuly reagálni sem tudott a kapáslövésre.

A játékrészből hátramaradt negyedórában is a hazaiak voltak veszélyesebbek, a 38. percben pedig nagyon közel voltak a vezetés megszerzéséhez, ám a télen érkezett szíriai támadó, Aoszman centikkel maradt le a beadásról. A Sepsitől Eder távoli, de pontatlan lövését lehetett feljegyezni.

A második félidőben is a adódtak kisebb gondok a Sepsi védelmével, ám sikerült a lyukakat befoltozni, egyben kivédekezni a nagyszebeniek támadásait. Az 58. percben a háromszékiek Dumitrescu fejesével jelezték, hogy a három pontért jöttek, a Sepsi védőjének bólintása a keresztlécen csattant.

Nem sokkal később Safranko harcolt ki magának helyzetet, a tizenhatos jobb felső sarkából leadott lövésébe Figueiredo beleért, így szögletre tolta a löketet. A pontrúgásból pedig tizenegyest harcolt ki a Sepsi, a csereként beállt Tamás Nándor beadását a bal alsó elé fejelte Golofca, érkezett volna Achahbar, ám Opruț ellökte, Marcel Bîrsan játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott.

Mintha Leo Grozavu vezetőedző megérezte volna, hogy tizenegyeshez jut csapata,

hiszen két perccel korábban küldte pályára a csapat büntetőspecialistáját, Gabriel Vașvarit, aki ezúttal sem hibázott.

Tehát ismét megszerezte a vezetést ismét a Sepsi OSK, majd ott tördelte a játékot, ahol tudta, a támadásban halványan teljesítő nagyszebeniek pedig nem tudták áttörni a vendégek védelmét, a friss emberek sem jelentettek veszélyt Niczuly kapujára.

A Sepsinek nagyon fontos volt a győzelem, hiszen így megerősítette negyedik helyét, hét pont az előnye a 7. pozícióban található Aradi UTA-val szemben, az alapszakaszból pedig még öt forduló maradt hátra.

Pénteken játszik legközelebb Leo Grozavu együttese, a 8. helyezett Chindiát fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, 25. forduló:
Nagyszebeni Hermannstadt–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (1–1)
Hermannstadt: Figueiredo – Mățel, Matricardi, I. Stoica, Opruț – P. Petrescu (Addae, 71.), Dâlbea (Belu-Iordache, 86.), Aoszman, Sîntean (Karanovic, 71.) – D. Mayoral, Bagaric (Sebaihi, 86.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.
Sepsi OSK: Niczuly – Delijannidisz, Bouhenna, Mitrea, Dumitrescu (Ștefănescu, 61.) – Tincu, Eder (Vașvari, 61.) – Golofca (Aganovic, 77.), Achahbar (Ninaj, 72.), Petrila (Tamás N., a szünetben) – Safranko. Edző: Leo Grozavu.
Gólszerző: Bagaric (25.), illetve Golofca (12.), Vașvari (65. – 11-esből)

Az 1. Liga állása

1. Liga, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
25
17
3
5
51-21
54
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
25
16
6
3
36-12
54
3
Universitatea Craiova U Craiova
25
13
8
4
28-14
47
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
25
9
13
3
39-25
40
5
FC Botoșani Botoșani
25
10
7
8
35-31
37
6
Academica Clinceni Clinceni
25
8
12
5
23-21
36
7
Aradi UTA UTA
25
8
9
8
24-32
33
8
Chindia Târgoviște Chindia
25
8
8
9
21-22
32
9
FC Argeș Pitești FC Argeș
25
7
9
9
24-33
30
10
Astra Giurgiu Astra
25
7
8
10
34-37
29
11
FC Viitorul Viitorul
24
6
10
8
34-31
28
12
Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan
25
8
4
13
30-37
28
13
Bukaresti Dinamo Dinamo
25
7
5
13
23-33
26
14
FC Voluntari Voluntari
25
6
6
13
28-37
24
15
Nagyszebeni Hermannstadt Hermannstadt
25
4
10
11
23-35
22
16
Jászvásári Poli Jászvásár
24
4
4
16
23-55
16

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Cosmin Matei: „egész életemben fociztam, és most ezt elvették tőlem”

Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.

Megpecsételte sorsát a korai kiállítás, pont nélkül távozik Botoșani-ból az FK Csíkszereda (videóval)

Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.

Székelyhon

Házépítés engedély nélkül? Bizonyos esetekben lehetséges lesz

Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.

`
Krónika

„Benőtt a feje lágya” az RMDSZ szóvivőjének

Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.

Krónika

A külhoniak szavazati joga, a Tisza-kormány és a kommentszekció dühe

Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Fővárosi uralom a Szuperligában, a székelyföldiek a mezőny második felében

Tizenegy év után ismét a Bukaresti Dinamo vezeti a labdarúgó Szuperligát, ráadásul kisajátították a dobogót a fővárosi csapatok. A Sepsi OSK továbbra is őrzi veretlenségi sorozatát, az FK Csíkszereda pedig hat forduló után is nyeretlen.

Cosmin Matei: „egész életemben fociztam, és most ezt elvették tőlem”

Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.

Szabó István: egy felelőtlenség meghatározta az egész mérkőzésünket

Elégedett volt játékosai hozzáállásával és küzdeni akarásával Szabó István az FC Botoșani elleni vereséget követően. Az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint a korai kiállítás alapjaiban írta át a mérkőzést, de emberhátrányban is megvoltak a lehetőségeik.

Megpecsételte sorsát a korai kiállítás, pont nélkül távozik Botoșani-ból az FK Csíkszereda (videóval)

Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.

Nyeretlenek csatája: első bajnoki győzelmére hajt a moldvaiak ellen az FK Csíkszereda

Két nyeretlen együttes találkozik a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának hétfői játéknapján: a sereghajtó FK Csíkszereda az FC Botoșani otthonában küzd első bajnoki győzelméért, amivel elmozdulna az utolsó helyről.

A címvédő simán hozta a meccsét, a Kolozsvári CFR letaszította az élről az FCSB-t (videóval)

Morális győzelmet aratott az U Craiova az európai kupavisszavágó előtt. Jó meccset játszott a Kolozsvári CFR és az FCSB a labdarúgó élvonal vasárnap esti összecsapásán, egy gól döntött.

„Több kreativitásra van szükségünk” – Burcă látja, mi hiányzik még a Sepsi OSK játékából

Különleges mérkőzésen van túl Batzula Hunor, aki megszerezte első gólját a Sepsi OSK-ban, ráadásul rögtön az élvonalban. A Farul elleni 1–1 után azonban maradt hiányérzet a háromszékieknél, Ovidiu Burcă szerint támadásban még előre kell lépniük.

Batzula meglőtte első gólját az élvonalban, újabb döntetlent játszott a Sepsi OSK (videóval)

Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.

Legyőzte a kolozsváriakat, fellépett az első helyre a Dinamo (videóval)

A Bukaresti Dinamo 2–1-re legyőzte hazai pályán a Kolozsvári U-t a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának szombati játéknapján, és átmenetileg átvette a vezetést a ranglistán.

Sokat kivett belőlük a kupameccs, de önbizalomból nincs hiány a Sepsi OSK-nál

A legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén veretlen Sepsi OSK vasárnap délután a Konstancai Farult fogadja a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójában. A székelyföldi együttes a hétközben bejutott a Román Kupa csoportkörébe, ami plusz löketet adott nekik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!