Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában lejátszott Universitatea Craiova–Jászvásári Poli (1–0) találkozó első félidejében Ovidiu Mihalache rossz ütemű becsúszása következtében a hazaiak gólerős csatára, a bosnyák Elvir Koljic súlyosan megsérült.
Az első hírek még arról szóltak, hogy Koljic már nem léphet pályára ebben a szezonben, azonban miután sürgősen megműtették kiderült, hogy a felépülési időszak függvényében, tavasszal jó esélye van arra, hogy visszatérjen.
A Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága szerdai döntése értelmében a vétkes Mihalachét nyolc bajnoki fordulóra tiltották el, a hátvédnek emelett még ötezer lejes bírságot is ki kell fizetnie. A Jászvásári Poli vezetősége túlzásnak tartja a büntetést, és jelezte, hogy fellebbez a döntés ellen.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Csíksomlyó évszázadok óta a magyarság egyik legfontosabb lelki találkozási pontja: a pünkösdi búcsú idején százezrek gyűlnek össze a Nyeregben, hogy közösen imádkozzanak és erősítsék meg hitüket.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!