1. Liga: sima aradi sikerrel kezdődött az alsóházi rájátszás

Székely Sport 2022. március 11., 19:49 utolsó módosítás: 2022. március 11., 22:58

Nem volt kérdéses melyik csapat szerzi meg a három pontot, a playoutban első helyekre hajtó UTA mattolta a kiesőjelöltet.

A vendégek nem tanúsítottak sok ellenállást, az UTA fölényesebben is nyerhetett volna. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/UTA Arad

Pénteken kora este az Aradi UTA és az Academica Clinceni mérkőzésével elkezdődött a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszása. A két csapat két héttel ezelőtt az alapszakasz végén is találkozott egymással, ugyancsak Aradon az UTA 2–0-ra győzött.

A házigazda aradiak hamar, már a 9. percben előnyt szereztek, az első félidő végén pedig már kettővel vezettek. A szünet után érkezett a piros-fehérek harmadik találata, akik a lefújásig még nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

Győzelmével az UTA pontszámban utolérte a hetedik helyen az FC Botoșani-t, míg a Clinceni továbbra is kieső helyen áll.