Két nagyon rossz formában lévő csapat találkozott egymással szombaton kora délután: az Ilfov megyeiek az előző három, a moldvaiak az utolsó négy meccsüket egyaránt elveszítették.
A Voluntari már a mérkőzés elején megkezdte a gólgyártást, a szünetig pedig megduplázta előnyét. Fordulás után sem kellett hosszú időnek eltelnie ahhoz, hogy a hazaiak betaláljanak, ismét kétszer voltak eredményesek.
Ezzel a sikerrel a Voluntari megszakította rossz sorozatát, és feljött a 9. helyre a tabellán, míg a 13. helyezett Poli harmadik alkalommal kapott ki 4–0-ra a bajnokságban, ráadásul már a hetedik meccsén maradt alul legalább háromgólos különbséggel.
Labdarúgó 1. Liga, 10. forduló:
FC Voluntari–Jászvásári Poli 4–0 (2–0).
Gólszerzők: Vlad Achim (5., 52.), Marcelo Lopes (34.), Adrian Popa (58.).
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A hazai lakosság zöme leginkább a nagy áruházláncokban vásárolja a disznóhúst, a tenyésztők pedig panaszkodnak, hogy egyre alacsonyabb áron tudják értékesíteni a húst. Az iparági szakértők arra számítanak, hogy ünnepek előtt emelkedhet az ár.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!