A sűrű köd miatt félbeszakadt a hétfő esti Konstancai Viitorul–Jászvásári Poli bajnoki, a labdarúgó 1. Liga 24. fordulójának utolsó mérkőzése.
Andrei Chivulete játékvezető a 68. percben, 0–0-s állásnál rendelte az öltözőbe a csapatokat, miután úgy ítélte meg, hogy az időjárási körülmények miatt a játék nem folytatódhat.
A szabályzat szerint a két csapat labdarúgóinak egy órát kell várniuk, és amennyiben a körülmények nem javulnak, a mérkőzés hátralevő részét kedden játsszák le.
Különös egybeesés, hogy az odavágók során a két csapat jászvásári találkozója is félbeszakadt, miután a stadion világítóberendezése meghibásodott. Akkor a Viitorul 3–0-ra nyert a zöld asztalnál.
Eldőlt, hogy az ovidiui mérkőzést hétfőn már nem tudják befejezni a csapatok, az utolsó bő húsz percet kedden 16 órai kezdéssel játsszák le.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!