A kieséstől fenyegetett Ilfov megyei együttes három fordulóval a szezon vége előtt váltott edzőt, a menesztett Bogdan Andonet az a Liviu Ciobotariu váltotta, akit idén januárban a nagyszebeni FC Hermannstadtól küldtek el.
A Dinamo korábbi válogatott védőjének első mérkőzésén a Voluntari egy pontot tudott otthon tartani a playout 6. fordulójának utolsó mérkőzésén.
Gabriel Tamașék hétfőn az alsóházi rájátszásban első Chindia Târgoviștet fogadták és végeztek 0–0-ra. A gól nélküli döntetlen ellenére számos gólszerzési lehetőség adódott a felek előtt, legközelebb a házigazdák spanyol légiósa állt a gólhoz: Jefte Bentacor a 35. percben egy elegáns labdaátvétel után a keresztlécet találta el. A Voluntari a hosszabbításban is megnyerhette volna a találkozót, de Viktor Angelov lövését védte Dinu Moldovan, a vendégek kapusa.
Az ilfovi gárda a veszélyzónában maradt, de négy ponttal előzi az automatikus kiesőpozíciókat elfoglaló Jászvásári Poli-Hermannstadt „párost”.
| 2021. 05. 08. 13:30 | Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan | Astra Giurgiu Astra | 2-1 |
| 2021. 05. 08. 21:15 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Nagyszebeni Hermannstadt Hermannstadt | 2-0 |
| 2021. 05. 09. 14:00 | Aradi UTA UTA | Jászvásári Poli Jászvásár | 1-2 |
| 2021. 05. 09. 16:30 | FC Viitorul Viitorul | FC Argeș Pitești FC Argeș | 1-0 |
| 2021. 05. 10. 16:45 | FC Voluntari Voluntari | Chindia Târgoviște Chindia | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chindia Târgoviște Chindia | 7 | 4 | 3 | 0 | 7-1 | 35 |
2 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 7 | 3 | 2 | 2 | 9-4 | 31 |
3 | Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan | 7 | 3 | 3 | 1 | 11-7 | 29 |
4 | Aradi UTA UTA | 7 | 3 | 0 | 4 | 6-9 | 28 |
5 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 7 | 4 | 1 | 2 | 9-7 | 27 |
6 | FC Viitorul Viitorul | 7 | 3 | 1 | 3 | 6-4 | 26 |
7 | Astra Giurgiu Astra | 7 | 1 | 2 | 4 | 6-8 | 24 |
8 | FC Voluntari Voluntari | 7 | 2 | 2 | 3 | 3-7 | 24 |
9 | Jászvásári Poli Jászvásár | 7 | 2 | 1 | 4 | 5-10 | 20 |
10 | Nagyszebeni Hermannstadt Hermannstadt | 7 | 2 | 1 | 4 | 4-9 | 20 |
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!