1. Liga: döntetlen a forduló nyitómérkőzésén

Székely Sport 2020. december 11., 20:10 utolsó módosítás: 2020. december 11., 20:13

Osztozkodott a pontokon az FC Botoșani és az Astra Giurgiu az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Fotó: Facebook/FC Botosani

Az előző szezonban a felsőházi rájátszásban szerepelt két csapatnak nagy szüksége volt a pontokra, hiszen a tabella második felében tartózkodnak, teljesítményükkel elmaradva a várakozásoktól.

Az első félidőben sorra alakították ki a jobbnál jobb helyzeteiket a moldvaiak, akik még a kapufát is eltalálták, gólt azonban nem tudtak szerezni.

A szünet után tíz perccel a játék képével ellentétben a vendégek kerültek előnybe, az olasz Mattia Montini fejessel vette be a Botoșani kapuját. Sokáig viszont nem vezetett az Astra, a 69. percben ugyanis a házigazda Hamidou Keyta révén büntetőből kiegyenlített.

A végén is többet tett a győzelemért a botoșani-i együttes, de nem sikerült újra betalálnia, így a találkozó pontosztozkodással zárult.