Hirdetés

1. Liga: a pályán fejeznék be a szezont, az alsóházban viszont kinyúlhat a bajnokság

A Sepsi OSK a tervezettnél egy nappal korábban, szombaton 19 órakor játszik a Viitorul otthonában. Archív
Fotó: Pinti Attila

2020. július 30., 18:37

A labdarúgó 1. Liga klubjainak zöme támogatja a rájátszás pályán való befejezését. Az LPF csütörtöki közgyűlésen az alsóház menetrendjének meghosszabbításáról, illetve az osztályozó elhalasztásáról döntöttek, de az utolsó szó a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságáé.

2020. július 30., 18:37

Rendkívüli közgyűlést tartottak csütörtök délben a román Hivatásos Labdarúgóligánál (LPF). Az élvonalbeli bajnokságban érdekelt klubok képviselőinek többsége amellett foglalt állást, hogy az 1. Liga aktuális szezonját a pályán kell befejezni. Az alsóház esetében a szövetség végrehajtó bizottsága legnagyobb valószínűséggel augusztus 18-ig hosszabbítja meg az utolsó forduló lejátszásának határidejét.

A tervek szerint három nappal ezt követően rendeznék meg az osztályozót, amelyen a másodosztály minirájátszásának harmadik legjobb csapata az élvonal 12. helyezettjével mérkőzik – egyfelvonásos párharcban.

A 2020–2021-es bajnoki idény már az osztályozó napján elrajtolhat, ebben az esetben a feljutásért vagy bennmaradásért játszott mérkőzés győztese a hétfői játéknapon lépne pályára az első fordulóban.

Egy másik forgatókönyv szerint a szezonstartot augusztus 29-ig tolnák ki, ebbe viszont a tévés jogdíjak tulajdonosának is bele kell egyeznie.

Noha a napokban felmerült az első osztály létszámának növelése, a jelenlegi 14 csapatról 16 együttesre, a Răzvan Burleanu FRF-elnök által is támogatott tervezet egyelőre nem került napirendre.

Az alsóházban a jelenleg utolsó előtti Bukaresti Dinamo van a legnehezebb helyzetben, a kieséstől fenyegetett fővárosi alakulatnak a következő szűk három hétben hét meccset kell lejátszania. A koronavírusból nagy mértékben meggyógyult Dinamónak legutóbb július 12-én volt összecsapása, vasárnap viszont jó eséllyel lejátszhatja az FC Voluntari elleni idegenbeli bajnokiját.

Hirdetés

A pozitív teszteredmények a felsőház programját is alaposan átírták, a szerda estéről elhalasztott Astra Giurgiu–Universtitatea Craiova bajnokit várhatóan péntek estére írják ki újra, amennyiben a házigazdáknál elvégzett újabb tesztek negatívak lesznek. A Bukarestben ragadt oltyán csapat a bajnoki címért folytatott kettős versenyfutásban egy ponttal előzi meg a címvédő Kolozsvári CFR-t.

A „vasutasok” pénteken este 20 óra 30 perctől pótolják az FCSB elleni, ugyancsak elnapolt rangadót, majd az esetleges döntőt augusztus 3-án, a craiovai Ion Oblemenco Stadionban vívhatják a bajnokjelöltek.

Mint ismert, az LPF eddig a napig kapott haladékot, hogy közölje az Európai Labdarúgó-szövetséggel a kontinentális sorozatokban induló klubok névsorát.

Justin Ștefan, a liga főtitkára leszögezte, reményei szerint megtalálják annak lehetőségeit, hogy a pályán fejezzék be a szezont, mindenképp bajnokot akarnak avatni, mivel az ellenkező változat az 1. Liga törlését jelentené. A főtitkár hozzátette, a médiapartnerekkel folytatott beszélgetéseket követően arra a következtetésre jutottak, marad az eredeti célkitűzés, azaz mind a 268 betervezett mérkőzést megrendezik, különben veszélybe kerülne a jövő évi szerződés a közvetítési jogokat birtokló társasággal. Ennek összértéke nem kevesebb mint 28 millió euró...

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 10. forduló

Pénteken 21.30-tól FC Botoșani–Medgyesi Gaz Metan, hétfőn 20.30-tól Universitatea Craiova–Kolozsvári CFR. Az FCSB–Astra és az Astra–Craiova mérkőzéseket elhalasztották. A 8. fordulóból halasztott FCSB–Kolozsvári CFR találkozót pénteken 20.30-kor rendezik.

Alsóház, 13. forduló

Szombaton 16.30-tól Academica Clinceni–Hermannstadt, 19 órától Viitorul–Sepsi OSK, vasárnap 14 órától Jászvásári Poli–Chindia Târgoviște, 21.30-tól FC Voluntari–Bukaresti Dinamo.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Sima diadalt aratott Mezőkövesden a BL-selejtezőben a román címvédő

Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.

Staffan Lundh: mindent megteszünk, hogy újra győztesek legyünk

A Csíkszeredai Sportklub a napokban hozta nyilvánosságra új vezetőedzőjének kilétét. A posztra a szurkolók számára korábbról már ismerős Staffan Lundh érkezik, aki most a Székely Sport kérdéseire válaszolt.

Székelyhon

Havas táj és fagypont alatti hőmérséklet ma hajnalban

Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...

`
Krónika

Lélektani határ alá eshet hamarosan az erdélyi egyházkerület reformátusságának lélekszáma

Székelykeresztúr református templomában került sor az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) közgyűlésére: tizennégy lelkész ünnepélyes felszentelésére, valamint a plenáris ülésre, amelyen a küldöttek elfogadták a különböző jelentéseket.

Krónika

Talpas Botond az MCC erdélyi képzéseinek jövőjéről: A tehetséggondozást minden körülmények között szeretnénk megőrizni

A magyarországi MCC körüli átalakulás hírei sok erdélyi diákot és szülőt is bizonytalanságban tartanak, miközben javában zajlik a jelentkezés az intézmény programjaira.

Főtér

A rendszerváltás után sem volt menekvés a történelem öleléséből

Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.

Ez is érdekelheti

Zágonbárkány legyőzte Székelykeresztúrt, továbbjutásra áll a kupában

Székelyföldi párharcot rendeztek a labdarúgó Román Kupa regionális szakaszában, amelyen Zágonbárkány 2–1-re nyert Székelykeresztúr ellen, és az utolsó forduló előtt az élen áll a csoportban.

Kilenc éve abszolút újonc volt a Sepsi OSK, azóta alaposan átalakult az élvonal

Kilenc évvel ezelőtt a Sepsi OSK újoncként mutatkozott be a román labdarúgó élvonalban. Azóta nemcsak a háromszéki klub írt sikertörténetet, hanem a bajnokság mezőnye is jelentősen átalakult – megnéztük, mi minden változott 2017 óta.

Norvég meglepetést és argentin győzelmet vár a Marosvásárhelyi VSK csapatkapitánya

Az utolsó két negyeddöntős párharcot rendezik a labdarúgó-világbajnokságon, az Anglia–Norvégia és Argentína–Svájc mérkőzésekre a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának kapitánya, Sánta Szabolcs adta le a tippjeit.

Ismét a legvégére hagyta a döntést a spanyol válogatott

Ezúttal is a hajrában szerezte meg a továbbjutást érő gólt a spanyol labdarúgó-válogatott, amely 2–1-re legyőzte Belgiumot, így bejutott a világbajnokság elődöntőjébe, ahol Franciaország vár rá.

Az ANAF keresztülhúzta a számításokat Jászvásáron, nem lesz csapat a 2. Ligában?

Komoly csapás érte a jászvásári labdarúgást: a román adóhatóság (ANAF) elutasította azt a tervet, amelynek értelmében a városi fenntartású CSM Iași 2020 átvette volna a csődvédelem alatt álló Jászvásári Poli helyét a 2. Liga 2026–2027-es szezonjában.

Megerősítette támadósorát a Marosvásárhelyi ASA, rögtön betalált a hazatérő játékos

Négy új igazolást is bejelentett a labdarúgó 2. Ligában induló marosvásárhelyi klub, amely támadóposzton két légióssal erősített, de mellettük egy hátvéd is érkezett, a hazatérő középpályás Kocsis Bence pedig rögtön betalált barátságos mérkőzésen.

A második fordulóban is ugyanazon a napon játszik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga második fordulójának részletes programját. A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is július 26-án, vasárnap lép pályára hazai közönség előtt.

A gyimesbükki „Brazil” szerint Spanyolország jut tovább

Folytatódnak a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Olteán Péter, Gyimesbükk magyar polgármestere osztotta meg várakozásait a péntek esti Spanyolország–Belgium rangadó előtt.

Marokkó sem jelentett akadályt, tovább menetel a vébén Franciaország

Franciaország csütörtökön éjszaka 2–0-ra legyőzte Marokkót a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, így Didier Deschamps együttese bejutott a legjobb négy közé.

Európa Liga: döntetlent játszott a Kolozsvári U, idegenben nyert a Ferencváros

Megkezdődött a 2026–27-es labdarúgó Európa Liga selejtezősorozata. A Kolozsvári U értékes gól nélküli döntetlent harcolt ki a Dinamo Kijev ellen, míg a Ferencváros a hajrában szerzett góllal 2–1-re győzött a szerb Vojvodina otthonában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!