Több mint egy év után újból lehetnek szurkolók a sepsiszentgyörgyi fociegyüttes hazai mérkőzésén. A május 27-én, csütörtökön 17 óra 30 perckor kezdődő Sepsi OSK–FC Botoșani bajnoki találkozón jelen lehetnek a nézők a Városi Stadionban, a befogadóképesség legfeljebb 25 százalékát foglalhatják el, ami 1100 helyet jelent – adja hírül a háromszéki klub a hivatalos közösségi oldalán.
Természetesen, az érvényben lévő szabályoknak mindenkinek meg kell felelnie, aki a helyszínen kívánja megnézni a mérkőzést, Vagyis, azok vehetnek részt, akik az összecsapás előtt legalább 10 nappal (legkésőbb május 17-én) megkapták már mindkét oltásadagot, vagy egy 72 óránál nem régebbi negatív RT-PCR tesztet, vagy egy 24 óránál nem régebbi negatív gyorstesztet tudnak felmutatni (a szabályzat a kiskorúakra is vonatkozik).
A belépőjegyek ára egységesen 20 lej, a stadion bejárata melletti kasszában szerezhetők be szerdán 10–13 óra között (kizárólag a bérletesek), illetve 15–18 óra között, valamint csütörtökön 14–17 óra között. Online felületen nem lesz lehetőség a belépők kiváltására – áll a közleményben.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!