Egymás után negyedszer, az utóbbi hat évben pedig ötödik alkalommal csapott össze a két együttes a bajnoki döntőben, mindegyik szezon végén a Kolozsvári U-BT diadalmaskodott.
Az idei fináléban az első mérkőzést hazai pályán szoros csatában a nagyváradi csapat nyerte (87–84), de a címvédő visszavágott (88–83), így döntetlennel költözött át Kolozsvárra a párharc.
A harmadik összecsapáson az U-BT erődemonstrációt tartott, 103–78-ra győzött, majd a szerda esti negyedik találkozót kiélezett küzdelemben 74–72-re ismét behúzta, ezzel lezárta a döntőt.
A kolozsvári gárda újra megvédte és zsinórban a hatodik bajnoki címét ünnepelte, a legutóbb 2019-ben aranyérmes Nagyváradi VSK pedig idén is meg kellett elégedjen a második hellyel.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!