A nyolcszoros kupagyőztes háromszéki együttes az első elődöntőben lesz érdekelt, szombaton 16 órától játszik a tengerpartiak ellen, a mérkőzés élőben követhető a Román Kosárlabda-szövetség (FRB) Youtube-oldalán.
A két csapat tavaly szintén a legjobb négy között találkozott egymással, a Sepsi Arénában zajlott összecsapáson Konstanca bizonyult jobbnak.
Végül a döntőben a CSM Târgoviște elleni sikerrel kupagyőzelmet ünnepelt, és egyben véget vetett a Sepsi-SIC egyeduralmának, utána pedig a bajnoki címet is elhódította.
A 2024–2025-ös bajnoki szezon alapszakaszában a székelyföldiek mindkétszer vereséget szenvedtek a Konstancai CSM-től, amely az elmúlt év végén nagy anyagi gondokkal küszködött és elveszítette az alapjátékosait. A klubnak viszont sikerült kimásznia a gödörből, legalábbis úgy tűnik, hiszen nemrég új idegenlégiósókkal alaposan megerősítette a keretét, az új felállásban alig másfél héttel ezelőtt idegenben tudta legyőzni a Sepsi-SIC-et.
Zoran Mikes vezetőedző csapatának tehát adott a feladat, hogy a kupa elődöntőjében visszavágjon riválisának és másnap megküzdjön a trófeáért.
A másik elődöntőben szombaton 19 órától a házigazda Aradi FCC Baschet és a tavalyi ezüstérmes CSM Târgoviște találkoznak.
A Román Kupa döntőjét vasárnap 19 órától rendezik az aradi Victoria Sportcsarnokban.
A Sepsi-SIC 11 győzelemmel és 3 vereséggel a tabella második helyén fejezte az alapszakasz küzdelmeit a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban. A rájátszás negyeddöntőjében a háromszékiek a hetedik helyen végzett Bukaresti Agronomia ellen játszanak.
A párharc első mérkőzését március 21-én a Szabó Kati Sportcsarnokban, míg a másodikat március 26-án a fővárosban rendezik.
Amennyiben szükség lesz harmadik összecsapásra, ezt március 30-án Sepsiszentgyörgyön játsszák. Továbbjutás esetén a Sepsi-SIC az elődöntőben az Aradi FCC Baschet és a Kolozsvári U közötti párharc győztesével találkozik.
Csodába illő visszavágóra van szüksége a Székelyudvarhelyi FC-nek, miután a labdarúgó 2. Liga osztályozó döntőjének első mérkőzésén, szombaton délután a CS Tunari vendégeként kettős emberhátrányban négygólos vereséget szenvedett.
Az Erste Liga legjobb kapusának választották, ő továbbra is szerényen, céltudatosan beszél a pályafutásáról. Adorján Attila gyerekkorát elevenítette fel, kapuslétről beszélt, és arról is, mit jelent számára a Sportklub mezét viselni.
Az elárasztást követő állapotokról tett közzé fotókat a parajdi sóbányáról a Meteoplus Facebook-oldal. A napokban készült fotókon vízzel feltelt bányabelsők láthatóak, továbbá egy tárna is, ahol sótömb omlott le.
Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.
Az Európai Sótermelők Szövetsége készségét fejezte ki, hogy felszerelést és szakértőket küldjön Parajdra, hogy segítsen a helyzet kezelésében – jelentette be szombaton Constantin Dan Dobrea, az Országos Sóipari Társaság (Salrom) igazgatója az elárasztott sóbánya kapcsán.
Szombat reggel pedig újabb erdélyi városban láttak medvét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!