A Sepsi-SIC-nél töltött két szezon után Mîrne-Nagy Ildikó visszatér korábbi csapatához, az FCC Baschet Aradhoz. A partiumi város klubja hivatalos honlapján jelentette be a hírt, a tapasztalt kosárlabdázó ősszel a tizenharmadik idényét fogja megkezdeni a sárga-kékeknél.
Nagy Ildikó 2018-ban igazolt újra Háromszékre, korábban a Sepsi BC-t is erősítette, a Sepsi SIC tagjaként pedig két Román Kupa-diadalt és egy bajnoki címet ünnepelhetett.
Az erőcsatárként és centerként is bevethető marosvásárhelyi játékos az idei csonka szezonban 18 bajnoki mérkőzésen átlagosan hét percet játszott, és 2,4 pontot, 2,3 lepattanót, illetve 0,5 asszisztot átlagolt. Egy idénnyel korábban hasonló mutatói voltak a zöld-fehéreknél.
A 36 éves kosaras több trófeát is nyert az aradi csapattal, 2005 és 2008 között kétszer lett román bajnok, majd a 2010/2011-es szezonban triplázott: a nemzeti liga és a kupa mellett a Közép-európai Kosárlabda Kosárlabda Ligában (CEWL) is megszerezték a végső győzelmet. A határ menti együttessel 2015-ben duplázni tudott a CEWL-ben.
A 49-szeres román válogatott Nagy Ildikó pályafutása során Arad és Sepsiszentgyörgy mellett Târgovișten, Gyulafehérváron, illetve egy alacsonyabb osztályú francia csapatnál, a BC Franconville-nél is megfordult.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!