Veszettnek tűnt meccset nyert meg a Sirius KK

Székely Sport 2022. február 19., 21:21

Sokáig hátrányban játszott a Marosvásárhelyi Sirius KK a CSM Alexandria elleni hazai bajnoki mérkőzésen, de végül hosszabbításban mégis megszerezte a győzelmet.

Fotó: Haáz Vince

A vásárhelyiek azt az ellenfelüket fogadták szombaton este, amelyet eddig ebben a szezonban még nem sikerült legyőzniük: a bajnokságban vendégként vereséget szenvedtek, míg a kupában az idegenbeli döntetlen után hazai pályán kikaptak, és nem jutottak be a négyes döntőbe.

A szorosabb kezdés után a Sirius KK szinte a teljes mérkőzésen hátrányban játszott, a vendégek 14 ponttal is vezettek. Az utolsó negyed elején azonban sorozatban 11 pontot szerzett, ezzel felzárkózott, majd kiharcolta a hosszabbítást. Itt a vásárhelyi játékosok voltak hatékonyabbak, így végül sikerült megnyerniük egy olyan meccset, amely veszettnek tűnt.

A Sirius KK három amerikai játékosa nagyon odatette magát ezen a találkozón, Ruth Sherrill és Dalishia Griffin is dupla-duplával zárt, a nemrég érkezett Alexis Cortez pedig ezúttal bizonyította, hogy hasznos tagja lehet a csapatnak.

A közvetlen riválissal szembeni győzelem ellenére a ranglistán hatodik Sirius KK-nak kevés esélye maradt a negyedik hely elérésére, amely a rájátszásban biztosítaná a pályaelőnyt. Carmin Popa edző csapatára egymás után két kiszállás vár: a hétközi fordulóban a Bukaresti Rapid, március elején a Kézdivásárhelyi SE vendége lesz.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló:
Marosvásárhelyi Sirius KK–CSM Alexandria 89–84 (15–16, 23–28, 18–23, 20–9, 13–8).
A Sirius KK pontszerzői: Sherrill 25 (2), Cortez 20 (5), Griffin 19, Chiș 8 (2), Fejseș 5 (1), Lipovan 4, Badi 3 (1), Sólyom 3 (1), Czimbalmos 2. Edző: Carmin Popa.

•  Fotó: Haáz Vince