A CS Judetean Prahova Ploiesti vendégeként lépett pályára vasárnap a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares csapata a Liga I helyosztó körében rendezett mérkőzésen. Ez egy olyan párharc volt, ahol bármi is történhetett, az alapszakaszban egy-egy győzelem, illetve vereség volt az egymás elleni mérlegük.
A Blejoi-on rendezett meccset jól kezdték a gyergyóiak, az első negyedet 5 ponttal nyerték, a második egál volt és a harmadikban újabb három ponttal növelték az előnyüket. Ekkor azonban jött egy megtorpanás, a házigazdák pedig egyenlíteni tudtak sőt át is vették a vezetést egy perccel a vége előtt. Lokodi dobásával egyenlített még az ISK-VSK de a hosszabbításban a Ploiesti akarata érvényesült, így vereség lett a vége.
„ A mérkőzés kétharmadával nagyon elégedett vagyok, jól védekeztünk és a dobásaink hatékonysága is jobb volt, mint ami a negyedik negyedben következett. Azonban a hazaiak védekezést váltottak és ez borsot tört az orruk alá, a távoli dobások is kimaradtak. 57–57-nél miénk volt az utolsó támadás, eldönthettük volna a meccset, de az is kimaradt. A hosszabbítást álmosan kezdtük és ez megpecsételte a sorsunkat.
– összegzett Kercsó Zoltán edző.
Az ISK-VSK Antares vasárnap hazai pályán szerepel, az ellenfél a Bukaresti Total Sport csapata lesz.
CS Judetean Prahova Ploiești–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares 71–63 (10–15, 15–15, 10–13, 22–14, 14–6).
A gyergyói pontszerzők: Csillag Előd és Nicolae Cebotari Lungu 16-16, László Tamás és Lokodi Mátyás 7-7, Antal Mátyás 7, Vladimir Arnaut 5, Matevs Magusar és Raoul Olariu 3-3.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!