Végig kapaszkodott az ellenfél, de kitartott a vásárhelyi kosarasok előnye

Horváth Bálint Ottó 2022. november 16., 21:30 utolsó módosítás: 2022. november 16., 21:34

Megszerezte első győzelmét hazai pályán az élvonalban újonc Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, szerdán este végig szoros küzdelemben múlta felül a SCMU Craiovát.

Jonathan Person volt a VSK legeredményesebb játékosa. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A mérkőzést még a bajnokság 2. fordulójában október elején kellett volna lejátszani, de a craiovai klub kérésére ezt elhalasztották.

Az összecsapás elején a házigazdák voltak eredményesebbek támadásban, és fokozatosan növelték az előnyüket, a vendégek azonban hamar fordítottak, és meg is nyerték az első negyedet. A folytatásban nagyon szorosan alakult az eredmény, felváltva vezettek a csapatok, majd a szünet előtt a VSK Lowrence és Borșa kosaraival öt pontos előnyre tett szert.

A fordulást követően gyorsan ledolgozta a hátrányát a Craiova, de a vásárhelyiek Bölöni és Person tripláinak köszönhetően visszaszerezték a vezetést. Az utolsó játékrészben hét ponttal is elhúzott a VSK, a vendégek azonban felzárkóztak, így a végén is izgalmas maradt a párharc, amelyet a hazai játékosok büntetődobásokkal döntöttek el.

A Marosvásárhelyi VSK első hazai győzelmével megszakította hárommeccses vereségi sorozatát a MozzartBet Liga A konferenciájában, amelynek hétvégi, 6. fordulójában a újra hazai közönség előtt játszik, vasárnap 18 órától az éllovas Bukaresti Rapidot fogadja.

Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, A konferencia, 2. forduló (elmaradt mérkőzés):
Marosvásárhelyi VSK–SCMU Craiova 75–73 (15–18, 19–11, 18–19, 23–25).
A VSK pontszerzői: Person 23 (3), Gajovic 13 (1), Lowrence 9 (1), Solopa 9, Martinic 6, Sánta 5, Borșa 5 (1), Bölöni 3 (1), Sólyom 2. Játszott még: Engi.