A mérkőzést még a bajnokság 2. fordulójában október elején kellett volna lejátszani, de a craiovai klub kérésére ezt elhalasztották.
Az összecsapás elején a házigazdák voltak eredményesebbek támadásban, és fokozatosan növelték az előnyüket, a vendégek azonban hamar fordítottak, és meg is nyerték az első negyedet. A folytatásban nagyon szorosan alakult az eredmény, felváltva vezettek a csapatok, majd a szünet előtt a VSK Lowrence és Borșa kosaraival öt pontos előnyre tett szert.
A fordulást követően gyorsan ledolgozta a hátrányát a Craiova, de a vásárhelyiek Bölöni és Person tripláinak köszönhetően visszaszerezték a vezetést. Az utolsó játékrészben hét ponttal is elhúzott a VSK, a vendégek azonban felzárkóztak, így a végén is izgalmas maradt a párharc, amelyet a hazai játékosok büntetődobásokkal döntöttek el.
A Marosvásárhelyi VSK első hazai győzelmével megszakította hárommeccses vereségi sorozatát a MozzartBet Liga A konferenciájában, amelynek hétvégi, 6. fordulójában a újra hazai közönség előtt játszik, vasárnap 18 órától az éllovas Bukaresti Rapidot fogadja.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!