A vetélkedőn Hargita megye négy körzetének győztes csapatai vettek részt: Székelyudvarhelyről a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium csapata, Csíkszeredából a Nagy Imre Általános Iskola, Gyergyószentmiklósról a Sfântul Nicolae Általános Iskola, a maroshévízi körzetből pedig a borszéki iskola együttese.
Az eredmények: Csíkszereda–Borszék 46:11, Gyergyószentmiklós–Székelyudvarhely 23:33, Csíkszereda–Gyergyószentmiklós 43:24, Székelyudvarhely–Borszék 48:9, Gyergyószentmiklós–Borszék 26:12 és Csíkszereda–Székelyudvarhely 25:41.
A végeredmény: 1. székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, 2. csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola, 3. gyergyószentmiklósi Sfântul Nicolae Általános Iskola, 4. borszéki Általános Iskola.
A győztes székelyudvarhelyi csapat összetétele: Dénes Hunor, Török Csaba, Krall Tamás, Gál Lehel, Bencze Ákos, Simó Gergő, Jakab Bence, Mihály Gergő, Barabás Dávid, Dáné Máté, Birtalan Tamás és Sándor Bence. Felkészítő tanár: Vass Imre.
A csíkszeredai Nagy Imre csapat tagjai: Karda Norbert, Kiss Balázs, Mihály András, László Edvárd, Bálint András, Tamás Márton, Straff Ferencz, Hinyi Rómeó, Szőcs Bence, Fodor Patrik és Székely Kristóf vezető tanár.
György Zsuzsanna testnevelő tanár
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!