A vásárhelyiek végig hátrányban játszottak és futottak az eredmény után a szombati találkozón, amelynek hajrájában sikerült felzárkózniuk egy pontra, de aztán a házigazda büntetődobásokkal bebiztosította a győzelmét.
Ez volt a Sirius KK egymás utáni harmadik szoros veresége a bajnokságban, korábban a Szatmárnémeti VSK-tól (74–77) hazai pályán és a Galaci Phoenixtől (58–62) idegenben kapott ki.
A bajnoki idényt három győzelemmel kezdett együttes számára két hazai mérkőzés következik, december 4-én a Bukaresti Rapidot, egy héttel később a Kézdivásárhelyi SE-t fogadja.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának felsőházában a Csíkszentsimon és az Agyagfalva is győzelemmel kezdett, míg az alsóházban gólrekord született, a Balánbánya–Maroshévíz mérkőzés 18–0-val zárult.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!