Újabb vereséggel véget ért a Marosvásárhelyi VSK szezonja

Horváth Bálint Ottó 2024. április 05., 21:24 utolsó módosítás: 2024. április 05., 21:25

A záróforduló előtt is csekély esély volt rá, hogy a marosvásárhelyi férfi kosárlabdacsapat bejusson a rájátszásba, az újabb vereséggel pedig biztossá vált, lemaradnak az első nyolc helyről és véget ért a szezonjuk.

Nem lesz több meccsük ebben a szezonban a vásárhelyieknek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A CSO Voluntari otthonában játszott pénteken este a Marosvásárhelyi VSK az élvonalbeli férfi kosárliga felsőházának utolsó játéknapján. Ahhoz, hogy bejusson a rájátszásba, mindenképpen győznie kellett, illetve reménykedni abban, hogy szombaton a nyolcadik helyért zajló küzdelemben a vetélytársai, a Dinamo és a Brassó is vereséget szenvednek.

Remekül indították a mérkőzést a vásárhelyiek, az első negyedben leginkább náluk volt az előny, de ezt nem sikerült megőrizni, az Ilfov megyei gárda fordított, és nyolc ponttal elhúzott. Ezt követően is a házigazda akarata érvényesült, ám a VSK a fiatal Nistor pontjaival kiválóan tartotta magát, fokozatosan dolgozta le a hátrányát, és a szünetre kiegyenlítette az állást.

Rögtön a pihenő után az eltiltása után visszatérő Martinic kosarával a marosvásárhelyi csapat átvette a vezetést, de csak nagyon rövid ideig, a folytatásban ugyanis a Voluntari eredményesebben játszott és a harmadik játékrész végére tíz ponttal meglépett. A végéig a vendégek már tehetetlenek voltak, nem tudták megállítani a házigazdát, amely átlépve a száz pontos határt fölényesen győzött.

A Marosvásárhelyi VSK sorozatban nyolc vereséggel zárta a felsőházi küzdelmeket, amelyet hiába kezdett kedvező pozícióból, elszalasztotta az esélyét, hogy bejusson a rájátszásba, és a 10. helyen végez a bajnokságban.