Gyors adok-kapokkal kezdődött a csütörtöki mérkőzés, Fritea két büntetődobására Lénárt hárompontossal válaszolt (3–2), ám ezt Ene nem hagyta szó nélkül, és távoli találatával (3–5) ismét a vendégek javára billentette a mérleg nyelvét. A kézdi alakulat hat-, (16–10) majd nyolcpontosra (22–14) is növelte előnyét, ám két perccel a negyed vége előtt, 24–17-es állásnál a vendégek megrázták magukat és egy 9–0-s rohammal kétpontos előnnyel zárták az első játékrészt.
A második játékrész felütését Simpson egyenlítő kosara adta meg, és bár a vendég alakulat hét ponttal is elhúzott (26–33), két perc 20 másodperccel félidő előtt a KSE Bade kosarával átvette a vezetést (36–35), amit aztán ki sem engedett a kezéből a szünetig (42–37).
A harmadik negyed elején Simpson, Bade és Biszak kosaraival tizenegy pontra nőtt a hazaiak előnye (48–37), és a vendégeknek Ene két hárompontosa dacára sem sikerült kiegyenlíteni a tabellán, a csapatok hétpontos KSE-vezetésnél fordultak rá az utolsó tízpercre.
Az utolsó negyedben leeresztett a körösvidéki csapat, és a KSE megduplázva előnyét, tizennégy pontos győzelmet aratva zsebelte be a két pontot.
Pénteken határozottan kezdett a KSE, két perc elteltével 9–0 volt az állás és ez tovább fokozódott, az első negyed végén 24 pont volt a hazaiak előnye.
A második tíz perc kiegyensúlyozottabb játékot hozott, ám ezt is a kézdiek húzták be. Félidő után a nagyváradiak a két mérkőzés legjobb tíz percét produkálták, ám ez csak a hátrány mérséklésére volt elegendő.
Az utolsó játékrészben a KSE még rádobott tíz pontott az addigi előnyére, így 23 pontos győzelmet szerzett.
A kézdiek 26 pontot gyűjtöttek 10/6-os győzelem/vereség mérleggel zárták az alapszakaszt.
Lénárt Adolf ügyvezető menedzser lapunknak így értékelt: „Kiegyensúlyozott bajnokság volt, az utolsó fordulóban dőlt el az első négy helyezett kiléte, egyetlen kivétellel, Alexandria ugyanis kiemelkedett a mezőnyből. A célunkat elértük, az első négy között vagyunk, elégedett vagyok az eredménnyel. A hétvégi eredményektől függ, hogy 2. vagy 3. helyen végzünk, ám azt már tudjuk, hogy Ploiești lesz az ellenfelünk a jövő hétvégi négyes döntő elődöntőjében” – hangsúlyozta.
A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.
Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
Sárga jelzésű, azaz elsőfokú, kiadós esőre vonatkozó riasztás van érvényben a fővárosban és az ország további 13 megyéjében, míg a hegyvidéken havas esőre és havazásra kell számítani az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!