Újabb gyergyói kosárlabda siker

Gergely Imre 2023. december 10., 22:14 utolsó módosítás: 2023. december 10., 22:16

A Jászvásári Politechnica vendégeként lépett pályára a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a férfi kosárlabda Liga I-ben. A vasárnapi találkozón az első percek után végig vezetve nyertek a gyergyóiak.

Fotó: Leopold Tamás

Hat percig fej fej mellett haladt a jászvásári Poli és a gyergyószentmiklósi ISK-VSK, aztán az első negyed végén állva hagyták a házigazdákat a gyergyóiak. Nagyon hamar 11–10-ből 15–25 lett. A második negyedben felváltva szálltak a kosarak a két palánknál, a különbség folyamatosan 10 pont körül mozgott, aztán Lokodi hárompontosával lett 13 a különbség a félidőnél.

A harmadik negyedben kissé visszaesett a gyergyói lendület, elkezdett felfele kapaszkodni a moldvai csapat, de végül 8 pont vendégelőny megmaradt a záró játékrészre is. Ebben megint volt egy nagyon jó periódusa az ISK-VSK-nak, főként Miller volt elemében, aki sorra szórta a kosarakat, egy adott pillanatban 18 pont is volt a különbség. Ebből még faragni tudott a házigazda Politechnika, de a végén nem volt ok az idegeskedésre, a gyergyóiak 12 pontos különbséggel nyerték meg az összecsapást.

Férfi kosárlabda Liga I
Jászvásári Politechnica–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 62–74 (15–25, 18–21, 15–10, 14–18).
A gyergyói pontszerzők: James Miller 22, Matevz Magusar 17, Bodó Tamás 14, Lokodi Mátyás 8, Zerkula Zoltán 3, Seres Lajos 2.