Hat percig fej fej mellett haladt a jászvásári Poli és a gyergyószentmiklósi ISK-VSK, aztán az első negyed végén állva hagyták a házigazdákat a gyergyóiak. Nagyon hamar 11–10-ből 15–25 lett. A második negyedben felváltva szálltak a kosarak a két palánknál, a különbség folyamatosan 10 pont körül mozgott, aztán Lokodi hárompontosával lett 13 a különbség a félidőnél.
A harmadik negyedben kissé visszaesett a gyergyói lendület, elkezdett felfele kapaszkodni a moldvai csapat, de végül 8 pont vendégelőny megmaradt a záró játékrészre is. Ebben megint volt egy nagyon jó periódusa az ISK-VSK-nak, főként Miller volt elemében, aki sorra szórta a kosarakat, egy adott pillanatban 18 pont is volt a különbség. Ebből még faragni tudott a házigazda Politechnika, de a végén nem volt ok az idegeskedésre, a gyergyóiak 12 pontos különbséggel nyerték meg az összecsapást.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!