Három selejtezőkört is rendeznek a kupasorozatban, amely végül a nyolcas döntővel zárul. A szeptember 9-ére időzített első fordulóban négy élvonalbeli és négy másodosztályú csapat lesz érdekelt, egy mérkőzésen dől el a továbbjutók kiléte.
Melléjük a második körben csatlakozik még négy együttes, köztük a Marosvásárhelyi VSK, itt szeptember 14-én szintén egy összecsapás dönt a győztesekről.
A vásárhelyiek ellenfele a Galaci CSM és a Bukaresti Știința közötti első fordulós párharcból kerül ki, és hazai pályán küzdenek majd a továbbjutásért.
A harmadik körben újabb négy gárda kezdi meg szereplését, a CSO Voluntari, a Bukaresti Dinamo, a Bukaresti Rapid és a Nagyszebeni CSU. Ebben a szakaszban csak december 18-án rendezik az összecsapásokat, és a sorsolást is csak a későbbiekben tartják meg.
Végül, a Román Kupa nyolcas döntőjébe már automatikusan bejutott négy klub,
a címvédő Kolozsvári U-BT, a Nagyváradi VSK, az FC Argeș Pitești és a Konstancai CSM, amelyek az európai kupasorozatokban képviselik az országot.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
A Nagy-Britanniában élő románok csaknem fele több mint 3000 eurót keres havonta. Aranysakál támadt egy nőre az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!