Ugyan ledolgozta hátrányát, végül kikapott a Sepsi-SIC a döntő ifitorna első meccsén

Sebestyén Ervin 2024. február 29., 11:44

Négy összecsapást biztosan játszik a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC U15-ös lánycsapata a nemzeti bajnokság döntő tornáján, ha jól szerepelnek akkor elődöntőbe jutnak. Az eseményt Alexandria városában rendezik, a háromszéki fiatalok vereséggel indítottak.

Nagyot küzdött a bukarestiek ellen, de végül kikapott a Sepsi-SIC. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A Bukaresti Olimpia volt a Sepsi-SIC ellenfele szerda délután, a fővárosiak pedig kiválóan kezdték az összecsapást. Az első tíz perc végén 17–8-ra vezettek, a félidőig pedig még nagyobb lett a különbség, 32–20-as eredménnyel várhatták a folytatást. A harmadik negyedben elkezdték a felzárkózást Gazda Szilárd lányai, mindössze két pontos volt a hátrányuk az utolsó felvonást megelőzően (41–39).

Az utolsó tíz percben egyenlíteni is tudott a sepsiszentgyörgyi gárda, és egészen a végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban végül 63–59-re a bukarestiek nyerték a meccset.

A vereség ellenére nincs miért aggódniuk, ugyanis csütörtökön 18 órától a CSS Alexandria ellen javíthatnak, majd pénteken kora délután a Szászrégeni Lucian Blaga LT lesz az ellenfelük.

A torna elődöntőit szombaton rendezik, a díjátadót vasárnapra tervezik.