Hirdetés

Túl erős diónak bizonyult a listavezető a KSE számára

Biszak Boglárka (1-es számmal) ismét a KSE soraiban.
Fotó: KSE Basket

2025. január 07., 15:58

A Kézdivásárhelyi SE hétfőn és kedden a tabellavezető CS Municipal Alexandria otthonában méretett meg a felnőtt női kosárlabda 1. Ligában. Bár a kék-fehérek számára nem termett babér, jó hír a céhes városi kosárkedvelők számára, hogy Biszak Boglárka a szezon hátralevő részében a kék-fehér csapatot erősíti.

2025. január 07., 15:58

Hétfőn a házigazda alakulat Velcea szabaddobásával szerezte meg a vezetést (1–0), ám Bartók hamar fordított (1–2). Ugyanaz, a mérkőzés végéig 35 pontot (ebből 24-et hárompontosból) szerző Velcea visszaszerezte a CSM számára a vezetést, azonban a KSE Simpson kosaraival újfent válaszolt (3–6). Velcea hárompontosa helyrebillentette a mérleg nyelvét (6–6), de Simpson ismét a gyűrűbe talált, ezzel a kézdiek a játék során utoljára átvették a vezetést (6–8).

Hirdetés

Innentől a Mădălin Piperea edzette hazaiak uralták a játékot, előbb Dănciulescu hárompontosával megszerezték a vezetést, majd az első tízperc végéig hét egységnyire növelték előnyüket, amely félidőre 16-ra duzzadt (40–24).

A harmadik játékrész felütését Bade kosara adta meg (40–26), ám a folytatásban a házigazdák akarata érvényesült, a csapatok 31 pontos hazai vezetésnél (64–33) fordultak rá az utolsó tízpercre.

Ez sikerült a legkiegyensúlyozottabbra, ám a kék-fehéreknek nem sikerült lefaragni a hátrányból, a mérkőzés az alexandriaiak 33 pontos győzelmével ért véget.

Kedden a KSE a tavalyi bajnok Konstancai CSM-vel anyagi gondok miatt szerződést bontott Biszak Boglárkával a soraiban lépett pályára. A kézdivásárhelyi kék-fehéreket erősítő védő hamar meg is szerezte a vezetést csapata számára (0–2), ám ezt a a hazaiak 12–0-s sorozata követte (12–2). A KSE megrázta magát, olyannyira, hogy nem sokkal a vége előtt átvette a vezetést (14–15), ám Petrova hárompontossal (17–14) és Crăciunescu kosarával a negyed alexandriai előnnyel ért véget.

A második negyedet határozottan kezdte a CSM, és, bár a kézdiek Simpson kosarával egyetlen pont távolságra közelítették meg őket (22–21), a teleormaniak lassan, de fokozatosan növelték előnyüket, a csapatok 12 pontos hazai vezetésnél vonultak pihenőre.

A harmadik tíz perc pontszegényre sikeredett, ám ezt is a házigazdák nyerték, így 21 egység előnnyel vághattak neki az utolsó negyednek.

Ez volt a két nap alatt a kézdivásárhelyiek legjobb felvonása, ám sajnos, csak a szépítésre volt elegendő, a mérkőzés a listavezető CSM kilencpontos győzelmével ért véget.

A KSE legközelebb a Bukaresti Sportul Studențesc csapatát fogadja hazai pályán.

CSM Alexandria–Kézdivásárhelyi SE 85–52 (21–14, 19–10, 24–9, 21–19).
KSE: Simpson 21 pont, Bade 17 (1 hárompontos), Bartók 2, Benedic 2, Lénárt, Zoller 4, Majos 3, Todor 2, Tiboldi 1, Páll. Edzők: Claudio Garcia Morales, Csutak András, Farkas Gellérd.

CSM Alexandria–Kézdivásárhelyi SE 69–60 (19–15, 20–12, 16–7, 14–26).
KSE: Simpson 23 pont (1 hárompontos), Biszak 13, Zoller 4, Bartók 2, Lénárt, Benedic 10, Todor 4, Bade 4.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Holtan találták meg a nőt, aki december 5-én tűnt el Székelyudvarhelyről

Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti

Villámrajt után fölényes győzelem – nyolcas döntőben a Marosvásárhelyi VSK

Magabiztos játékkal és fölényes győzelemmel biztosította be helyét a férfi kosárlabda Román Kupa nyolcas döntőjében a Marosvásárhelyi VSK, amely a visszavágón nem hagyott nyitott kérdést a Nagyszebeni CSU elleni párharcban.

Sokáig vezetett, a hajrában alulmaradt a marosvásárhelyi kosárcsapat

Három negyeden keresztül előnyben játszott a Marosvásárhelyi VSK, de az utolsó játékrészben fordított a CSO Voluntari és megszerezte a győzelmet a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában.

Elmarad az évzáró mérkőzés: halasztás miatt idén már nem játszik a Sepsi-SIC

Az eredeti menetrend szerint az idei naptári évben még egy bajnoki mérkőzés várt volna a sepsiszentgyörgyi női kosárlabdacsapatra, ám a Román Kosárlabda-szövetség jóváhagyta a CSM Târgoviște kérését, így elhalasztották az összecsapást.

A végjáték döntött, minimális hátrányból várja a visszavágót a Marosvásárhelyi VSK

Végig kiegyensúlyozott összecsapáson egy ponttal maradt alul a Marosvásárhelyi VSK a Nagyszebeni CSU otthonában a férfi kosárlabda Román Kupa nyolcaddöntőjének odavágóján.

Senki sem tudta legyőzni a KSE-t a női 1. Ligában

A Kézdivásárhelyi SE szombaton és vasárnap a Kicsid Gábor sportcsarnokban a Raptors Berceni csapatát fektette két vállra a női kosárlabda 1. Liga negyedik fordulójában.

Fordulatos csatában diadalmaskodott a marosi kosárcsapat

A végsőkig kiélezett küzdelemben, hosszabbítás után aratott értékes győzelmet a Marosvásárhelyi VSK együttese a CS Vâlcea otthonában, ezzel megszakította vereségi sorozatát a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában.

A második meccs is zsebben, útban a címvédés felé a Sepsi-SIC

Magabiztos játékkal és kettős sikerrel jutott be a női kosárlabda Román Kupa négyes döntőjébe a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a címvédő a Kolozsvári U-t búcsúztatta.

Sima hazai siker, fél lábbal már a Final Fourban a Sepsi-SIC

Meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő kedd délután a háromszéki gárda, amely legyőzte a Kolozsvári U együttesét a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjének első meccsén, így előnyből várhatja a visszavágót.

Kissé ráijesztett a hibátlan éllovasra a marosvásárhelyi kosárcsapat

Meglepetést ugyan nem tudott okozni, de a mérkőzés második negyedében szinte teljesen ledolgozta hátrányát a Marosvásárhelyi VSK, amely végül sima vereséget szenvedett a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot vezető Nagyváradi VSK-tól.

Ebben a bajnoki idényben harmadszor jutott száz fölé a Sepsi-SIC

Könnyed ujjgyakorlatnak bizonyult a Sepsi-SIC számára a 6. fordulóból elnapolt mérkőzés pótlása, Zoran Mikes alakulata nagyon elverte a vendég Bukaresti Agronomiát a Szabó Kati Sportcsarnokban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!