Hétfőn a házigazda alakulat Velcea szabaddobásával szerezte meg a vezetést (1–0), ám Bartók hamar fordított (1–2). Ugyanaz, a mérkőzés végéig 35 pontot (ebből 24-et hárompontosból) szerző Velcea visszaszerezte a CSM számára a vezetést, azonban a KSE Simpson kosaraival újfent válaszolt (3–6). Velcea hárompontosa helyrebillentette a mérleg nyelvét (6–6), de Simpson ismét a gyűrűbe talált, ezzel a kézdiek a játék során utoljára átvették a vezetést (6–8).
Innentől a Mădălin Piperea edzette hazaiak uralták a játékot, előbb Dănciulescu hárompontosával megszerezték a vezetést, majd az első tízperc végéig hét egységnyire növelték előnyüket, amely félidőre 16-ra duzzadt (40–24).
A harmadik játékrész felütését Bade kosara adta meg (40–26), ám a folytatásban a házigazdák akarata érvényesült, a csapatok 31 pontos hazai vezetésnél (64–33) fordultak rá az utolsó tízpercre.
Ez sikerült a legkiegyensúlyozottabbra, ám a kék-fehéreknek nem sikerült lefaragni a hátrányból, a mérkőzés az alexandriaiak 33 pontos győzelmével ért véget.
Kedden a KSE a tavalyi bajnok Konstancai CSM-vel anyagi gondok miatt szerződést bontott Biszak Boglárkával a soraiban lépett pályára. A kézdivásárhelyi kék-fehéreket erősítő védő hamar meg is szerezte a vezetést csapata számára (0–2), ám ezt a a hazaiak 12–0-s sorozata követte (12–2). A KSE megrázta magát, olyannyira, hogy nem sokkal a vége előtt átvette a vezetést (14–15), ám Petrova hárompontossal (17–14) és Crăciunescu kosarával a negyed alexandriai előnnyel ért véget.
A második negyedet határozottan kezdte a CSM, és, bár a kézdiek Simpson kosarával egyetlen pont távolságra közelítették meg őket (22–21), a teleormaniak lassan, de fokozatosan növelték előnyüket, a csapatok 12 pontos hazai vezetésnél vonultak pihenőre.
A harmadik tíz perc pontszegényre sikeredett, ám ezt is a házigazdák nyerték, így 21 egység előnnyel vághattak neki az utolsó negyednek.
Ez volt a két nap alatt a kézdivásárhelyiek legjobb felvonása, ám sajnos, csak a szépítésre volt elegendő, a mérkőzés a listavezető CSM kilencpontos győzelmével ért véget.
A KSE legközelebb a Bukaresti Sportul Studențesc csapatát fogadja hazai pályán.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Moldovának magának kell eldöntenie a jövőjét – jelentette ki Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, amikor a Romániával való egyesülésre vonatkozó „B-tervről” kérdezték, ha a Moldovai Köztársaság EU-csatlakozása nem valósulna meg.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!