A Nagy Rezső Sportegyesület által szervezett vetélkedőre tizenöt együttes nevezett be, legtöbbjük csíki volt, de érkezett egy-egy csapat Székelyudvarhelyről, Szovátáról és Gyergyószentmiklósról is – tudtuk meg Antal Szabolcs Kafkától, a torna szervezőjétől.
A részvevőket két csoportba sorolták, egyikben a 17 éven aluli fiúcsapatok és a lányok, a másikban pedig a 17 éven felüliek léptek pályára.
A megmérettetés kieséses rendszerben zajlott, de volt vigaszág, így a kiesettek is kaptak egy második esélyt a továbbjutásra.
A lányok és az ifjúsági csoportban a harmadik helyen az udvarhelyi Kómások (lányok) csapata végzett, másodikok a csíkszeredai Harcosok (lányok) lettek, a csoport győztese pedig a csíkszeredai Dunk Kórosok fiúcsapata.
A 17 éven felülieknél a harmadik hely a Mindegy (Csíkszereda) csapatáé lett, a második hely a Székelyudvarhelyi Bivalyoké, az első helyet pedig a Mapec (Csíkszereda) hódította el.
Volt hárompontosdobó verseny is, ezen Vízi Áron (No Name) bizonyult a legjobbnak, a Two ball elnevezésű próbát pedig a Gál Kincső és Salamon Mercédesz (Harcosok) alkotta duó nyerte.
Új szabályozást vezetett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a csíkszeredai székely pólós incidenst követően: a jövőben a politikai vagy ideológiai üzenetek ugyanazokkal a szankciókkal sújthatók, mint a rasszista és diszkriminatív megnyilvánulások.
Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os szezonjában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A vezető gólt követően sokáig szenvedett Ovidiu Burcă csapata a Sellenberki SK ellen, de a hajrában eldöntötte a párharcot.
Hatvanöt éves férfi holttestét találták meg Csobotfalva közelében augusztus 21-én délután. A Hargita megyei rendőrség tájékoztatása szerint bika támadhatta meg az áldozatot, aki ennek következtében életét vesztette.
Jelenleg a helyi adók 60-70 százalékos emeléséről van szó, de ez még nem a végleges változat – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A fizetési időszak kezdetén a teljes összeg 30 százaléka vehető fel egy összegben a II. pillérben összegyűlt magánnyugdíjnak – döntötte el a román kormány csütörtöki ülésén.
… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!