Tizenhárom csapat játszott az első helyekért a CsíkBall kosártornán

Dobos László 2022. augusztus 29., 11:46 utolsó módosítás: 2022. augusztus 29., 11:48

Nagy népszerűségnek örvendő utcai kosárlabdatornát rendeztek augusztus utolsó vasárnapján Csíkszeredában a Nagy Rezső Sportegyesület szervezésében.

Fotó: Antal Klaudia

A vetélkedő a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti szabadtéri sportpályán zajlott, az idei CsíkBall 3x3 as kosárlabda-tornára 13 csapat jelentkezett, ebből öt lány- és három ifjúsági (5 év alattiak), illetve öt fiú csapat. Minden kategóriában körmérkőzéses rendszer volt, mindenki játszott mindenkivel két-két alkalommal. Csíkszereda mellett csapatok érkeztek Gyergyószentmiklósról, Székelyudvarhelyről és Barótról is.

A lányoknál az első helyen az All4One csapata végzett, a második a PindúrPandúrok lett, míg a harmadikként a Muskátlik zárt.

Az ifiknél az első hely a Szőlőcukor csapatáé lett, a második a HBCSD, a dobogó utolsó fokára pedig a Sárga papírosok állhattak.

A fiúk versenyén a Dánfalvi Medvehajcsárok együttese szerezte meg az első helyet, megelőzve a Székelyudvarhelyi Vendort és a harmadik Úgyiskihagyja csapatát.

A hármaspont-dobó verseny győztese Vántsa Alpár volt.