Az alapszakasz 17. fordulójának pénteki játéknapján gyengébben rangsorolt ellenféllel találkozott Faragó Péter vezetőedző legénysége, amely rosszul kezdett, az első negyed második felében viszont a hárompontosoknak köszönhetően fordítani tudott, és 7 pontos előnyre tett szert.
A folytatásban magabiztosan vezetett a marosvásárhelyi csapat,
de a házigazdák igyekeztek tartani a lépést, és ez sikerült is nekik, olyannyira, hogy megnyerték a második tíz percet.
Fordulás után ráadásul még szorosabbá vált a küzdelem, a nagyszebeniek kétszer is magukhoz vették a vezetést, ám
a harmadik negyed közepén a VSK játékosai ismét ritmust váltottak, és hatékony támadásaikkal 11 ponttal elhúztak.
Ez pedig sorsdöntőnek bizonyult, az utolsó felvonásban ugyanis már nem volt kérdéses a VSK győzelme, amely még tovább növelte az előnyét, végül 15 pontos különbséggel nyert, és megerősítette a nyolcadik helyét a tabellán.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!