Ez volt az udvarhelyi lányok utolsó hazai meccse az alapszakaszban. A gólszerzés szempontjából nehezen indult a meccs, a védelmek jól zártak. A 9. perc elején 2–1 állt az eredményjelzőn, majd 3–3 után megakadt a hazai gólgyártás, ellépett néggyel a kolozsvári csapat. Az időkérés sem változtatott az eredményen, a 24. percben már öttel ment az ellenfél. A hajrá jól sikerült a hazaiak számára, hiszen fokozatosan ledolgozták hátrányukat, a szünetben kettőre apadt a kolozsváriak előnye.
A második játékrészben sem változott a játék képe, a CSU tartotta 2-3 gólos előnyét, a KK pedig folyamatosan a nyomában volt, de nem tudta utolérni ellenfelét. A 48. percben mínusz egyre jöttek fel a lányok, ám nem sikerült elcsípni a tapasztaltabb Kolozsvárt, amely a hajrában jól sáfárkodott lehetőségeivel és megnyerte a meccset.
Hosszú kiszállás következik, a hétvégén az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Nagyváradi CSU otthonában lép pályára a Hargita KK.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!