Megfogyatkozott játékoskerettel várták a zöld-fehérek a Rapid elleni találkozót, a sérüléssel küszködő Maja Miljkovic mellett amerikai légiósuk, Saqwedia Wallace sem tudta vállalni a játékot, néhány nappal korábban pedig Teodora Neagu döntött úgy, hogy távozik Sepsiszentgyörgyről.
Így kevésbé volt meglepő, hogy a tartalékosan felálló címvédő játéka döcögve indult, amit a fővárosiak ki is használtak, és miután vezetéshez jutottak, előnyüket meg is tudták tartani. Zoran Mikes tanítványainak csak az első negyed utolsó percében sikerült fordítani Brianna Fraser találatainak köszönhetően (23-19).
A folytatásban a vendégeknek két hárompontos dobással még összejött az egyenlítés, de Pasic és Nemes triplái után nemsokára már tíz egységgel vezettek a háromszékiek, akik mégsem tudtak meglépni, és az első húsz perc végére csak nyolc pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla (40-32).
Szünet után azonban megváltozott a játék képe, és egyre inkább megmutatkozott a két csapat közötti tudásbeli különbség.
Orbán és Fraser a palánk alatt szorgoskodtak, Cătinean és Ghizilă pedig a hárompontos félkörön kívülről céloztak pontosan, a túloldalon viszont Stănici egymaga túl kevés volt ahhoz, hogy a fővárosiak tudják tartani a lépést, így a Sepsi-SIC már behozhatatlannak tűnő előnyre tett szert (69-51).
Az utolsó tíz perc sem tartogatott meglepetést, sőt a zöld-fehérek alaposan megszórták a vendégek gyűrűjét, és bár ezen a mérkőzésen nagyon rövid kispad állt Zoran Mikes rendelkezésére, a találkozó véghajrájában Orbán Nikolett megszerezte csapata századik pontját is, beállítva ezzel a 100–62-es végeredményt.
A hazai és nemzetközi fronton is remekül helytálló szentgyörgyi lányokra egy jól megérdemelt kéthetes pihenő vár, ugyanis a válogatott mérkőzései miatt mind a bajnokság, mind az európai kupasorozat szünetel, ez idő alatt pedig a sérültek is jó eséllyel felépülhetnek.
Szintén fővárosi ellenfél jutott ebben a fordulóban a Kézdivásárhelyi SE-nek is, a kék-fehéreknek az Agronomia együttesével kellett megküzdeniük a győzelemért. Ljubomir Kolarevic tanítványai beragadtak ugyan a rajtnál, hiszen az első tíz percben mindössze öt pontot sikerült szerezniük, de ezt bepótolták a második negyedben, és fordítani tudtak. A felső-háromszéki lányoknak szünet után is sikerült tartaniuk a megszerzett előnyt, a záró felvonásban pedig összehoztak egy 15-0-s sorozatot, amivel végleg eldöntötték a mérkőzés sorsát.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!