Tartalékosan is száz pontot dobott a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. november 07., 00:04

Nemzetközi sikerei után a hazai bajnokságban folytatta győzelmi sorozatát a Sepsi-SIC, amely a női kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában hazai pályán a Rapid, míg a Kézdivásárhelyi SE fővárosi kiszállásán az Agronomia együttese ellen diadalmaskodott.

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Megfogyatkozott játékoskerettel várták a zöld-fehérek a Rapid elleni találkozót, a sérüléssel küszködő Maja Miljkovic mellett amerikai légiósuk, Saqwedia Wallace sem tudta vállalni a játékot, néhány nappal korábban pedig Teodora Neagu döntött úgy, hogy távozik Sepsiszentgyörgyről.

Így kevésbé volt meglepő, hogy a tartalékosan felálló címvédő játéka döcögve indult, amit a fővárosiak ki is használtak, és miután vezetéshez jutottak, előnyüket meg is tudták tartani. Zoran Mikes tanítványainak csak az első negyed utolsó percében sikerült fordítani Brianna Fraser találatainak köszönhetően (23-19).

A folytatásban a vendégeknek két hárompontos dobással még összejött az egyenlítés, de Pasic és Nemes triplái után nemsokára már tíz egységgel vezettek a háromszékiek, akik mégsem tudtak meglépni, és az első húsz perc végére csak nyolc pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla (40-32).

Szünet után azonban megváltozott a játék képe, és egyre inkább megmutatkozott a két csapat közötti tudásbeli különbség.

Orbán és Fraser a palánk alatt szorgoskodtak, Cătinean és Ghizilă pedig a hárompontos félkörön kívülről céloztak pontosan, a túloldalon viszont Stănici egymaga túl kevés volt ahhoz, hogy a fővárosiak tudják tartani a lépést, így a Sepsi-SIC már behozhatatlannak tűnő előnyre tett szert (69-51).

Az utolsó tíz perc sem tartogatott meglepetést, sőt a zöld-fehérek alaposan megszórták a vendégek gyűrűjét, és bár ezen a mérkőzésen nagyon rövid kispad állt Zoran Mikes rendelkezésére, a találkozó véghajrájában Orbán Nikolett megszerezte csapata századik pontját is, beállítva ezzel a 100–62-es végeredményt.

A hazai és nemzetközi fronton is remekül helytálló szentgyörgyi lányokra egy jól megérdemelt kéthetes pihenő vár, ugyanis a válogatott mérkőzései miatt mind a bajnokság, mind az európai kupasorozat szünetel, ez idő alatt pedig a sérültek is jó eséllyel felépülhetnek.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 6. forduló:
Sepsi-SIC–Bukaresti Rapid 100–62 (23–19, 17–13, 29–19, 31–11)
Sepsi-SIC: Fraser 33, Orbán 22, Ghizilă 16 (2x3), Pasic 12 (4x3), Cătinean 9 (1x3). Cserék: Nemes 6 (2x3), Croitoru 2, Podar, Botos. Edző: Zoran Mikes.
Rapid: Stănici 32 (5x3), Vlad 9 (3x3), Cazacu 8 (2x3), Grigore 2, Dinu 1. Cserék: V. Călin 4, Niculescu 3 (1x3), A. Călin 2, Ilas 1, Kelemen Radin, Bejan, Moraru. Edző: Dan Militaru.
Játékvezetők: Ionuț Moraru, Vlad Potra, Matei Bănică.

Szintén fővárosi ellenfél jutott ebben a fordulóban a Kézdivásárhelyi SE-nek is, a kék-fehéreknek az Agronomia együttesével kellett megküzdeniük a győzelemért. Ljubomir Kolarevic tanítványai beragadtak ugyan a rajtnál, hiszen az első tíz percben mindössze öt pontot sikerült szerezniük, de ezt bepótolták a második negyedben, és fordítani tudtak. A felső-háromszéki lányoknak szünet után is sikerült tartaniuk a megszerzett előnyt, a záró felvonásban pedig összehoztak egy 15-0-s sorozatot, amivel végleg eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Bukaresti Agronomia–Kézdivásárhelyi SE 56–73 (14–5, 12–26, 15–19, 15–23)

Agronomia: Șipoș 14 (2x3), Plavitu 13 (3x3), Panait 12 (1x3), Kovács 6 (1x3), Chelariu 5 (1x3). Cserék: Militaru 6, Bobar, Cristea, Țînțar, Anastasescu. Edző: Milan Sokic.
KSE: Lewis 31, Coleman 12 (2x3), Debreczi 8 (2x3), Taylor 4, Tuchilus 2. Cserék: Corda 12 (3x3), Kozman 4, Lénárt, Nagy, Csurulya, Domokos, Marthi. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Játékvezetők: Alexandru Stamate, Diana Oprea, Michael Nicoară.