Szoros volt, de végül megnyerte a meccset a Gyergyói ISK-VSK

Gergely Imre 2023. december 02., 17:32

A Bukaresti Stiința csapatát fogadta szombaton a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a férfi kosárlabda Liga I-ben, az összecsapás nagy csatát hozott de a végjátékban a gyergyóiak dobtak pontosabban.

Remekeltek a gyergyóiak, így újabb győzelmet ünnepelhettek a végén Fotó: Leopold Tamás

Az első kosarat a vendégek dobták a szombati koradélutáni mérkőzésen, de a játékidő első felében ez volt az egyetlen alkalom, amikor a bukarestieknél volt a vezetés. A szárhegyi sportcsarnokban helyet foglaló nézők egy igen izgalmas játékot láthattak, ahol rendre a gyergyóiak vezettek néhány ponttal, a fővárosiak pedig folyamatosan a sarkukban loholtak.

A helyzet a harmadik negyedben változott meg egy rövid időre, a Stiințaa a játékrész elején 39–39-re egyenlítve utolérte Lokodiékat, és át is vette a vezetést, de a legnagyobb előnye hatpontos volt, hiszen a házigazdák sem engedték őket komolyabban dominálni. A visszazárkózás még ebben a negyedben sikerült, amikor 51–51 lett az állás, majd ettől kezdve nem szaladt már ki a gyergyói kosarasok kezéből a vezetés.

Fotó: Leopold Tamás

Továbbra is nagyon szoros volt a küzdelem, de már pár pontnyi előny mindig a hazai oldalon volt. A végső dudaszó pillanatában pedig 77–69 volt az eredmény, azaz újabb győzelmet ünnepelhetett a gyergyószentmiklósi csapat.

„Ez egy fontos győzelem volt, mert a Știința Bukarest kvalifikációs joggal rendelkezik, és ennek a mérkőzésnek az eredményét visszük magunkkal a második fordulóba. Nagyon sokat elemeztem a játékukat, tudtam, tudtuk, hogy van két nagyon technikás játékosuk, akik szeretnek betörni, ezeket próbáltuk levédekezni, és talán egy hibát leszámítva sikerült is.

Úgy gondolom, hogy a kulcs a védelem volt. Hiányoltam egy pár gyors indítást, mert így mindegyik dobott pontért kőkeményen meg kellett küzdenünk. Picit megleptek a zónavédekezésükkel, és bár rövid időre átvették a vezetést, de kézben tartottuk a mérkőzést. Gratulálok a fiúknak. A közönségnek pedig hála és köszönet”

– összegzett Kercsó Zoltán, az ISK-VSK edzője a meccs után.

Férfi kosárlabda Liga I
Gyergyószentmiklósi ISK-VSK–Bukaresti Stiința 77–69 (15–11, 24–23, 15–17, 23–18)
A gyergyói pontszerzők: Justin Miller 19, Matevs Magusar 16, Lokodi Mátyás 13, Bodó Tamás 12, Zerkula Zoltán 12, Deák Roland 3, László Tamás 2.