Szoros küzdelemben veszítettek a vásárhelyi kosarasok

Horváth Bálint Ottó 2022. október 17., 21:51 utolsó módosítás: 2022. október 17., 21:52

A mérkőzés végéig meccsben volt a győzelemért Nagyszebenben a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely hat ponttal maradt alul a Nemzeti Liga A konferenciájának 3. fordulójában.

Goran Martinic volt a VSK legeredményesebb játékosa Fotó: Haáz Vince

Közel három hét után játszott újra bajnoki mérkőzést az élvonalban újonc vásárhelyi gárda, amely szeptember végén idegenbeli győzelemmel kezdett a CSM Târgu Jiu ellen, majd a múlt hétvégi, SCMU Craiova elleni hazai mérkőzését elhalasztották.

A hétfő esti nagyszebeni összecsapáson minden sérüléssel küszködő játékos George Trif vezetőedző rendelkezésére állt.

Jobban kezdtek a vásárhelyiek, az elején Sánta remek palánk alatti munkájával vezetéshez jutottak, majd ezt az első negyed végéig megtartották. Ezután is eredményesek voltak támadásban a VSK játékosai, de aztán a házigazda magasabb fokozatba kapcsolt, 33 pontot hozott össze a második játékrészben, így a szünetig megfordította az eredményt.

A folytatásban tovább nőtt a nagyszebeni csapat előnye, a harmadik negyed végén azonban a VSK kétszer is kiegyenlített Person és Lawrence kosaraival, de ezután ismét hátrányba került. Az utolsó negyedben Martinic két hárompontosával közel maradtak az ellenfélhez a vásárhelyiek, az utolsó két percben azonban a hazaiak voltak pontosabbak, és hat ponttal nyertek.

A marosvásárhelyi együttes szombaton 18 órától mutatkozik be hazai pályán a bajnokságban, a 4. forduló keretében a Petrolul Ploieşti érkezik a ligeti sportcsarnokba.