A Román Kosárlabda-szövetség (FRB) kisorsolta Marosvásárhelyen a női Román Kupa első fordulóját és a Nemzeti Liga menetrendjét. A szövetség hivatalosan egyelőre csak a kupaprogramot hozta nyilvánosságra, de az első körben sem a Sepsi-SIC, sem pedig a Szatmárnémeti VSK nem lesz érdekelt, a 2020–2021-es bajnoki idény döntősei a negyeddöntőben kezdik meg kupaszereplésüket.
A Nemzeti Liga új idénye október 2-án rajtol. A Sepsi-SIC Facebook-oldalán tette közzé a Zoran Mikes által irányított háromszéki bajnokcsapat menetrendjét. Eszerint a zöld-fehérek az újonc Triumf Botoșani ellen debültálnak az első fordulóban, amelyet torna formájában bonyolítanak majd le, egyelőre ismeretlen helyszínen.
„A Szatmárnémeti VSK csapatával már az idény elején összecsapunk, ugyanis a második körben a piros-fehérek vendégeként lépünk pályára”
– olvasható a Sepsi-SIC közösségi oldalán.
A Román Kupa első körében a Kézdivásárhelyi SE ellenfele az Aradi FCC Baschet, míg a Marosvásárhelyi Siriusé a Triumf Botoșani lesz.
A nyolcaddöntős meccseket oda-vissza rendszerben szeptember 25-én és 29-én, a negyeddöntőket december 29-én és január 5-én, míg a Final Four-t jövő év február 26–27-én rendezik.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Öt gól, hatalmas védelmi hibák, 3–2-es CFR siker és lefújás utáni óriási balhé – röviden így lehet összefoglalni a kolozsvári rangadót a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójában.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
Felerősödtek a magyarellenes hangok az ukrán médiában a hétvégén, miután a miniszterelnök szombaton kijelentette: amíg Ukrajna azt követeli Brüsszeltől, hogy válassza le az országot az olcsó orosz energiáról, addig Ukrajna Magyarország ellensége.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!