Rosszul kezdett az ISK-VSK Antares, három perc kellett mire először kosárba találtak Lokodi révén és továbbra sem ment a pontgyártás. Az első tíz percben mindössze öt kétpontos volt a hazai teljesítmény, míg a Ploiești lépésről lépésre növelte a különbséget, 19–10 volt az állás az első periódus végén.
A második negyed is hasonlóan alakult, a vendégek játszottak jobban és ez a félidőben már 17 egységnyi különbséget jelentett. A harmadik felvonásban már volt egy jó két perces időszaka a gyergyóiaknak, mialatt nyolcat faragtak a hátrányból, és a negyedet végül 17–16-ra meg is nyerték.
A negyedik tíz percben pedig letett a védekezésről mindkét fél, záporoztak a kosarak, 27–33 volt ennek a tíz percnek az eredménye. Összesítésben pedig mindez 89–67-es vendéggyőzelmet eredményezett.
Az ISK-VSK Antares legközelebb február 25-én lép újra pályára az élvonalban, akkor hazai pályán fogadja az Universitatea Craiova együttesét.
Férfi kosárlabda 1. Liga,
Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares–JP Ploiești 67–89 (10–19, 13–21, 17–16, 27–33).
A gyergyói pontszerzők: Matevz Magusar 26, Lokodi Mátyás 19, László Tamás és Nicolae Ciebotari-Lungu 6-6, Csillag Előd 4, Kurta-Mottel Zalán és Vlladimir Atnaut 3-3.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!